Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg ser at den ene dyreklinikken her i byen anbefaler at man har refleks på utekattene sine. Da spesielt et halsbånd, med sikkerhetsutløser. Har dere refleks på utekattene deres? Jeg har ikke hatt det på vår katt i alle år, prøvde en periode å ha halsbånd på ham med bjelle og merketag på, men han smøyet seg ut av dem kjapt, så jeg så ikke vitsen med det. Jeg ser poenget med refleks da det kjøres på flere katter i mørket nå enn på sommerhalvåret, men samtidig er katten vår godt voksen og vant til å holde seg unna biler, så jeg vet ikke hvor nødvendig det er. Og hvor sikker er sikkerhetsutløseren på halsbåndene? Jeg er redd han skal sette seg fast og ikke komme løs.

Skrevet

Brukte ikke refleks på gamlekatten, han var smart nok til å holde seg unna biler.. jeg prøvde i en periode, men siden jeg ikke bor hjemme så hadde han det kun når jeg var der, så jeg gav opp etterhvert. Brukte sånn med klips, syntes den funket helt bra, og dess strammere det sitter, dess mindre sjanse for at det henger seg fast.

Selv så synes jeg at katter skal være inne om natten. Men litt kjipt i f.eks Tromsø hvor det er natt hele dagen i noen måneder ;)

Skrevet

Fujipusen kom hjem med halsbåndet med refleks og sikkerhetsutløser rundt magen hun, da ble det slutt på slikt. Så de andre jeg har har ikke noe form for halsbånd. Det er jo en risiko, en det er det uansett. Hadde jeg bodd helt oppi bilvei hadde jeg nok jobbet hardere med å finne noe jeg anså som trygt.

Skrevet

Bor i Tromsø og mørketiden er rundt hjørnet, så kan ikke ha ham ute bare når det er lyst ;) Ikke for det, han er nesten bare inne på vinteren (selvvalgt), men akkurat nå før snyen kommer og det er mildt, er det veldig mørkt ute. Heldigvis bor vi ok til i forhold sterkt traffikert vei og han er flink til å holde seg unna. Men man vil jo det beste for disse pusekattene...

Skrevet

Kattane har reflekshalsbånd, men bjella som følger med blir fjerna med ein gong og telefonnummer blir skreve direkte på halsbåndet. Før var dei fæle med å forsøple gatene med halsbånd, men no på sine eldre dagar har dei vist endeleg lært seg å la halsbånda bli værande på :P

Vi bur midt i sentrum og har kattar som ser ut til å ha lært seg trafikkreglane, så refleks er liksom viktig her :)

Skrevet

Kattane har reflekshalsbånd, men bjella som følger med blir fjerna med ein gong og telefonnummer blir skreve direkte på halsbåndet. Før var dei fæle med å forsøple gatene med halsbånd, men no på sine eldre dagar har dei vist endeleg lært seg å la halsbånda bli værande på :P

Vi bur midt i sentrum og har kattar som ser ut til å ha lært seg trafikkreglane, så refleks er liksom viktig her :)

Hvilken type reflekshalsbånd har dere?

Skrevet

Hvilken type reflekshalsbånd har dere?

Sånn som ein får kjøpt på dyrebutikken med ei lita lengde strikk på også. Omtrent det samme som på bilde under.

Reflekshalsbaand-fra-Trixie.jpg

Skrevet

Refleksmaling? Det går jo av når vinterpelsen felles.

Hehe, det hadde faktisk ikke vært så dumt ;) Men tror det hadde blitt slikket fort av.

  • 4 weeks later...
Skrevet

Hadde festet på et lite blinklys om jeg hadde katt, spesielt kattunge som ferdes ute. Kan jo bare være flink til å alltid ta av halsbåndet innendørs og skru det av (slik at det ikke er i veien når katten skal spise), og alltid på med blinkebåndet når katten går ut, spesielt på kvelden.

Skrevet

En bekjent av meg malte halen til pus med refleksmaling samt klattet litt her og der. Pus vasket ikke halen sin så ofte så det hang på og funket som bare det. :)

Skrevet

Kjøp nå i alle fall ikke refleksbånd med strikk hvis dere er redde for at det skal vikle seg rundt magen som det står over her at har skjedd før. Bruk halsbånd med feste/klype som spretter opp slik at halsbåndet faktisk detter av om katten skulle henge seg fast. De med strikk i detter ikke like lett av.

Hvis dere vil bruke med strikk, som fungerer veldig fint for de fleste, anbefaler jeg disse fra Bobby:

http://www.designfor...etag-1718p.html

Det er refleks over hele båndet også kan man skrive adresse og nummer inni halsbåndet. Disse selger vi masse av på dyrebutikken hos oss :)

Skrevet

En bekjent av meg malte halen til pus med refleksmaling samt klattet litt her og der. Pus vasket ikke halen sin så ofte så det hang på og funket som bare det. :)

:fish: Hahaha, katten vår hadde tenkt at vi var SÅ slemme om vi gjorde det med henne. Men så er hun sær og litt fin på det. Haha..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...