Gå til innhold
Hundesonen.no

Trym,Tuva of Stine sin EFIT 1 Nov


Recommended Posts

Skrevet

Jeg står opp ca halv ni, men tar ikke noe bilde siden jeg har glemt det.

Spiser frokost klokka 9 og kommer på å ta bilde når ene brødskiva er fortært.

IMG_7987.jpg

Klokka 10 setter vi oss i bilen for å kjøre til et sted hvor vi skal gå tur :D

IMG_2069.jpg

IMG_2053.jpg

Klokka 11 er vi fortsatt på tur.

IMG_2058.jpg

Klokka 12 er vi hjemme igjen, og jeg multitasker ved å lage kakao, rydde ut av oppvaskmaskina og ser på siden til rasegruppa at Trym og Tuva fortsatt har helt lik poengsum på staffetoppen.

IMG_2072.jpg

IMG_7978.jpg

IMG_7979.jpg

staffetoppen9.jpg

Klokka 13 spiser jeg lunsj mens jeg ser på The Bachelor pad, samtidig sitter det 2 stk hunder på fanget mitt, etter å ha fortært maten finner jeg ut at jeg har lyst på en smil, stapper den mens jeg lurer på hvorfor jeg ikke går ned i vekt...

IMG_7990.jpg

IMG_7992.jpg

14.00 Går jeg ut for å røyke, så spør jeg Tuva om hu vil dusje, hun tusler betuttet inn i dusjen, men gleden er stor når jeg sier hu slipper. Jeg dusjer, og når jeg er ferdig vasker jeg badet.

IMG_7994.jpg

IMG_7995.jpg

IMG_7996.jpg

15.00 ringer jeg Christian, og han kan fortelle at han blir litt sen siden ene dekket på lastebilen lekker luft, så ringer jeg jobben for å høre når det er middag. Den er 19.00 og 19.30 så da må jeg være der rundt 18.00. Ringer med hustlf siden det er så dårlig mobildekning her.

IMG_8000.jpg

16.00 Har fylt ut søknaden om kennelnavn, tror jeg dropper det...

IMG_8001.jpg

17.00 lager jeg middag siden Christian snart er hjemme, det blir mos og wieners til hans store begeistring :huh:

IMG_8002.jpg

Trym vil og ha.

IMG_8004.jpg

Litt før 18.00 er jeg klar for jobb, og ja jeg veit slipset er skeivt :lol:

IMG_8006.jpg

19.00 venter vi på de første gjestene, som er sabla treige, de er rektorer visstnok... :thumbsdown:

IMG_2074.jpg

20.00 er hovedretten klar, kalv med div grønnsaker.

IMG_2075.jpg

Klokka 21.00 har alle fått dessert så jeg kan gå ut for å røyke. Christian kjører forbi mens jeg er ute så jeg ringer og spør om det er lov med nær og tåkelys, han sier vi bor på Hadeland så han driter i det, jeg er enig.

IMG_2084.jpg

Klokka 22.00 slukker og låser jeg.

IMG_2089.jpg

5 min etterpå blir jeg møtt av det her :D

IMG_2092.jpg

Rund klokka 23 blir Christian grinete siden jeg tar bilde av han,men han har akkurat klipt seg så må jo dokumentere :D

IMG_2096.jpg

Nå er det litt surfing så natta, og det får dere ikke bilde av :shifty:

Skrevet

Ser jo ikke ut som en dum dag dette :P:)

Nei, var en helt kurant dag :lol:

begeistring for pølse og potetmos er kjent her også! :P

Jeg kan ikke skjønne det, en wiener i året holder for meg, til Christians store skuffelse :P

Nå fikk jeg lyst på smil også...

Den var nammis! :drool:

Trym og Tuva :wub: Så ut som en kjekk dag! :)

Var en helt grei dag, T&T ja :wub:

Ååååå den maten så alt for god ut... nå ble jeg sulten :thumbsdown::P

Den var dritgod! :D

Skjønneste Tuva som ikke vil dusje! :D

Lydig da, som går inn i dusjen, haha :lol:

Nudlingene dine :wub:

Og er ikke litt misunnelig engang på gården deres!

Vi trives ganske godt der ja :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...