Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 108
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg rives mellom å syntes å finne klær som fremhever utstillingshunden er interessant og det at det er ganske hysterisk å kjøpe klær kun i utstillingsøyemed. Kjenner jeg anser meg selv som dobbeltmora

helgen så jeg slik ut: Ble ganske fornøyd med de nye klærne

Ha ha ha, jeg leste så mye om utstilling og klær i går kveld, at jeg drømte om det i natt. Jeg kom meg aldri på utstilling, for jeg måtte prøve så mye klær... Og jeg har ikke fått hunden enda...

Posted Images

Skrevet

Gammel tråd ja, men TS- du burde jo strengt tatt jogge rundt i noe sånt :rofl:

Haha, om det var sånn det skulle være så ville det jo vært enkelt, eller.. om jeg hadde trappet opp i yukataen min ville det nok blitt mer knall og fall enn framvisning av hund :P

Skrevet

Haha, om det var sånn det skulle være så ville det jo vært enkelt, eller.. om jeg hadde trappet opp i yukataen min ville det nok blitt mer knall og fall enn framvisning av hund :P

:lol: Du synes du ser meg?? Ha ha!9

  • Like 1
Skrevet

Haha, om det var sånn det skulle være så ville det jo vært enkelt, eller.. om jeg hadde trappet opp i yukataen min ville det nok blitt mer knall og fall enn framvisning av hund :P

Da må du bare øve og øve- på å løpe fort med sammenknepne ben :cheerleader:

Men det var litt alvor i innlegget mitt, det finnes så mange vakre fargekombinasjoner og fasonger på afrikanske klær. Og om noe matcher Basenjien finner man det der :)

Red: Kjære vene, her var det mye fint...

  • Like 1
Skrevet

en ny verden åpner seg for meg her! "min" rase stilles med eiere iført alt fra feltbukse til.. olabukse. Så det er i hvertfall ikke eieren som får mest oppmerksomhet pga stilige klær! hehe! her er liksom greia å prøve å komme seg inn i ringen uten skitne klær med poteavtrykk på :)

Om man da ikke er utenlandsk showhuskyeier på norgestur da :)

ej! jeg stiller i dress jeg... :P

Edit: her er det mye fint https://www.facebook.com/pages/Dog-Show-Fashion-Police/340757611619?sk=photos :rofl:

Skrevet

Ha ha ha, jeg leste så mye om utstilling og klær i går kveld, at jeg drømte om det i natt.

Jeg kom meg aldri på utstilling, for jeg måtte prøve så mye klær...

Og jeg har ikke fått hunden enda... :icon_confused:

  • Like 3
  • 3 months later...
Skrevet

Dere!

Jeg kjøpte meg ett mørk blått skjørt igår, men det fantest ikke dressjakke som hørte til. Kan jeg bruke en lys gråblå dressjakke i bomull til tror dere? eller er det ikke pent med mørkt skjørt og lys dressjakke?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...