Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 57
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da har vi endelig kommet oss hjem etter en kjempetrivelig helg I går fikk Smuledyret excellent, pga for lite kropp og masse og trenger utvikling (ja, hun er 9 måneder ), med følgende kommentar på

De fleste dommerne er mye mer slække på tegninger nå enn for 20 år siden. Du vil finne en og annen som kicker i vinkel på det (jeg stilte X'en for en dommer som ville nulle henne som valp pga hvitt ba

Gross ble bir i dag også . Fineste Tjukkågo det Gratulerer så mye til alle dere andre :banana: :banana:

Skrevet

Wow, gratulerer så mye med super-resultater!

Spesielt stort grattis til Line og Emma denne gangen. Bare fordi dere fortjener det ekstra synes jeg. Smula var bare smashing og jeg ble virkerlig hoppende glad da jeg hørte at hun velfortjent var blitt BIR! Merkerlig hvordan man kan få et slikt nesten personlig forhold til sonen hunder.

At gærnerne var så herlige og fikk en slik super opplevelse og kritikk synes jeg også var bare suuupert!

Som nevnt ble Kamar BIR og BIG 1 på lørdag. Det var gøy det!

Han er bare så fantastisk flink. Han er tross alt bare 4 mnd og ser ut som en voksen i miniatyr, og jaggu er han ikke like flink som en voksen til tider også. Superflink!

Kritikken:

"Compact fine bone, good head and ears. Fine wrinkles, strong muzzle, dark eyes, deep chest, high set tail, good coat and color. Very good mover. Very promising."

På søndag fikk han også super kritkk, men jeg finner den ikke (HYL!) Det var iallefall nok en gang kun superlativer og gode ord. Ingen har foreløpig hatt noe å plukke på.

Vi får den nå pr. post (til klubben) snart, så får ta en kopi da.

I gruppa var det bare store pelsdotter som ble plukket ut, men det gjør ikke no. Kamar er vakrest allikevel, han!

Takk til alle soniser for en super dag! Spesielt til Bananen. Det var så hyggelig å ha deg med, også er du så flink med gutten!

(Også var det VELDIG mange andre soniser som egentlig også fortjener en personlig hilsen, men ingen nevnt ingen glemt. Dere vet nok selv hvem dere er ;) )

Bilder i bilde-tråd.

  • Like 6
Skrevet

Jeg jobbet hele helga, Lars stillte Pepper og Saga på lørdag

FOr dommer Åke Cronander, Sverige - slo pepper til med BIM og Cert

Saga ble 2 btk med Cert :)

Grattis til alle fornøyde!

  • Like 2
Skrevet

Kjempe fornøyd med helga, Happy, Seamist Ice Blue fikk cert og ble bir på søndag og dermed også NUCH... bare 2 år og 3 uker gammel :)

Go Happy gratulerer nok en gang :banana: :banana: :banana: :banana: :banana: :banana:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...