Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er ute etter nye halsbånd som: Må ha reguleringsmuligheter, størrelse ca 60-75cm, lær eller nylon, lukkemekanismen bør absolutt være metallspenne.

De skal riktignok brukes på vær, ikke hund da men, og må derfor tåle opptil 100kg sinnadyr som rykker og drar(Disse gutta har ikke lineføringa på plass for å si det mildt :P)

Noen ideer om hvor jeg finner noe passende?

Skrevet

Tror jeg ville ha gått for halstrup i skinn/kjetting, noe ala dette. :)

Halvstrup utgår nok desverre. De har ikke reguleringsmuligheter, noe jeg må ha da halsbåndene skal brukes på flere forskjellige dyr, i tillegg er kjettingdelen på slike halsbånd et faremoment jeg helst vil unngå(En dinglende kjetting setter seg veldig fort fast i ting, inkludert beina på dyra)

Skrevet

Du får halsbånd av typen som brukes til kalv på felleskjøpet. Lærbånd med metallspenne. Det burde vel holde en sau også. ;)

Ellers bruker vi Hunter halvstrup til ridgebacken, det holder ihvertfall 40 kg ivrig hund i fart.

Guest Gråtass
Skrevet

Kalvebånd fra felleskjøpet eller værbånd fra småfeservice er som regel greie nok. Kan jeg spørre hva slags sauer du har som veier 100kg??!

Skrevet

Halvstrup utgår nok desverre. De har ikke reguleringsmuligheter, noe jeg må ha da halsbåndene skal brukes på flere forskjellige dyr, i tillegg er kjettingdelen på slike halsbånd et faremoment jeg helst vil unngå(En dinglende kjetting setter seg veldig fort fast i ting, inkludert beina på dyra)

Ahhh, da misforsto jeg. Jeg trodde det var halsbånd som kun skulle brukes ved forflytning :)

Felleskjøpet høres ut som et godt forslag!

Skrevet

Burde vel ikkje vere noko stor kunststykke å kjøpe eit bredt, langt og solid lærhalsbånd der ein kan lage til fleire hol i tilfelle det blir for stort :)

Skrevet

Du får jo "halsbånd" til sau i mange slagt varianter. Du får de i stål som det skal festes en bjelle på, og da holder denne bjella sammen denne stålringen på et vis. Du får de halsbåndene i meget solig stoff eller plastik med både klikk spenner og sånne med hull i. De får du kjøpt på felleskjøptet. Der har de også til kyr som passer til sauer hvis du lager ekstra hull.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...