Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hunden min blir ca. 15 kilo som voksen og jeg lurer nå på hvor mye en 15 kilo mellomstor hund veier når de er fire måneder? Og ved 6 måneder? Ni måneder? 1 år: Veier de da 15 kilo som 1 åring?

Vet dette er veldig inviduelt og stor forskjell fra valp til valp og rase til rase, men lurte bare på sånn ca. vekt til forskjellige alder. Jeg er bare redd valpen min er for tynn nå.

Skrevet

Hunden veier ni kilo nå. Ja jeg synes plutselig hun var så tynn da jeg vaska pelsen hennes for noen dager siden, men hun ser jo stor ut siden hun har halvlang pels nå. Da hun var våt pels så hun så liten og pjuskete og tynn ut. Jeg kjenner ikke ribbeina noe særlig godt. :)

Skrevet

Hunden veier ni kilo nå. Ja jeg synes plutselig hun var så tynn da jeg vaska pelsen hennes for noen dager siden, men hun ser jo stor ut siden hun har halvlang pels nå. Da hun var våt pels så hun så liten og pjuskete og tynn ut. Jeg kjenner ikke ribbeina noe særlig godt. :)

Da er det hvordan hun føles du forholder deg til. Hunder med mye pels lurer oss veldig med hvordan de ser ut, mens Kaja har hunder med kort-kort pels, og kan dermed lettere holde øye med evt vektforandringer.

Mine ser også utrolig pjuskete og tynne ut våte sammenligna med det lodne og sterke inntrykket de gir tørre, så her er det en hånd på hver side av ryggen for å kjenne på ribbeina som gjelder. Akkurat nå er Imouto veldig tynn, mens Aiko er så fin atte. :)

Skrevet

På en korthåret hund skal man kunne SE konturene av ribbeina når hunden står.

Det vil si at man på en langhåret hund skal kunne kjenne ribbeina ved å stryke lett langs siden på hunden.

Dersom du ikke kan kjenne ribbeina svært lett bør du roe ned litt på maten en stund..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
    • Hvorfor er det så mange uoffisielle utstillinger nå enn for ca to år siden? Gjelder ingenting når det er uoffisielt? Blir det det samme som valpeshow da for voksne hunder?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...