Gå til innhold
Hundesonen.no

Romjulsutstillingen 2011


SFX
 Share

Recommended Posts

  • Svar 179
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Siden dette er rett i "nærområdet" her (bare ca 1 times kjøring unna..), så tenkte jeg å ta en tur - stiller ikke - men lille villmann behøver sårt treningen. En enkel landsens sjel som han er, så kry

Dommern likte Lupin som valp, så kanskje? Hmm. Siden det er samme dommer på basenji og saluki så krasjer dem vel ikke. Så da må jeg vel stille begge gutta selv.

Hvor kult er ikke det da? . Hvilken hund du har fått! Tenk det - han har kurert svigerdatters hundeskrekk, og fått gubben til å synes utstilling er morsomt?

Kanskje det skal bli Blaze sin siste utstilling i champion klassen? Jeg har fri fra jobb den dagen og reiser sikkert bort for å titte uansett.

Talli er garantert (!) drektig da, så hun får evt være hjemme.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det så vanlig å ha fri i romjula at det bare er å sette opp utstillinger på ukedager, altså? :icon_confused: Spørs om jeg tar turen hvis jeg må ta ubetalt fri, liksom. :)

vel mamma jobber på sykehus og har fri annnahver romjul, i IT har man ofte fri og en har vakt ol.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det så vanlig å ha fri i romjula at det bare er å sette opp utstillinger på ukedager, altså? :icon_confused: Spørs om jeg tar turen hvis jeg må ta ubetalt fri, liksom. :)

De har hatt denne utstillingen 29.-30. desember hvert år siden 2007, tror jeg - i hvert fall 2007, da debuterte X'en på valpeshow. Noen år faller jo de dagene på helgedager også.

Og det virker som om mange ber seg fri hele romjula for å få lang juleferie, det har i hvert fall alltid jeg gjort. Jeg har tatt ut avspasering, fordi vi har uansett har hatt kortere arbeidsdager i romjula, så det ville være tap å ta feriedager. Men alle på jobben gjorde det, det var ikke en sjel på kontorene i romjula, og det ble oppfordret til å ta lang ferie, mot at vi lovte å sjekke jobbmailen et par ganger om dagen i fall noe akutt oppsto. Et år hadde jeg ikke avspasering å ta av, men da hadde jeg hjemmekontor, og jobbet etter utstillingen.

Men det er jo varierende fleksibilitet og muligheter på ulike arbeidsplasser. Jeg ville dog sjekket hos deg om ikke UiO kjører litt julefredning og kortere dager.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men det er jo varierende fleksibilitet og muligheter på ulike arbeidsplasser. Jeg ville dog sjekket hos deg om ikke UiO kjører litt julefredning og kortere dager.

Joda, vi har kortere dager i romjula, men jeg trur kanskje jeg sparer oss for denne turen. Med mindre hun er usedvanlig flott akkurat de dagene, selvsagt. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Denne kunne jeg i utgangspunktet tenkt meg med Gåttfred og Dina for å få stilt litt mot andre hunder også i Norge..

Meeeeen uinteressant dommer på DSG og ikke lov å stille lille boston.

Så da er det vel bare å holde seg hjemme.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
    • Jeg kaster lange blikk på Arrak sine jakker. Har brukt en 100-kroners Didriksons jakke fra Finn denne våren, og bra er det, for den har fått juling. Nå som hopping og biting og riving i klær ser ut til å være en ting i fortiden i nær fremtid.. Noen erfaringer med de?   Edit: advarer også mot Hööks sin jakke. Baklomma har rette kanter og er for smal. Lite plass og ting faller ut. Helt ok budsjettjakke, men har en råd til bedre, kjøp bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...