Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg hadde igrunn glemt av hele greia, før noen postet her, tror jeg det var. Men det var tidlig nok, og jeg kom på at det skjer jo faktisk litt her i dag.

Fikk besøk fra Trondheim fredag kveld, og ble sittende å ta igjen 5 års sladder, så det ble litt sent. Så ikke før nærmere halv ti fikk hundene morgenturen ut i hagen. Odin kommer alltid kjapt inn igjen, og står i vinduet og ser på at Kovu leter etter det perfekte stedet for morgentoalettet.

0921.JPG

10:47 Maja har stått opp, og vi sitter og skravler igjen. Odin har lagt seg til i vinduskarmen for morgenluren.

1047.JPG

11:01 Tollef er akkurat kommet fra flyplassen, etter å ha vært på jobb en uke i NY. Frokost/lunsj, Kovu vil helst dele.

1101.JPG

12:03 Lunsjtid. Jeg tømmer glasset med ripsgelé og henter et nytt glass i kjølerommet.

1203.JPG

12:42 Kosestund

1242.JPG

12:50 Vi lager handleliste mens Kovu slapper av. Skriveunderlag er lego-spillet som Tollef kjøpte til meg i NY. :)

1250.JPG

13:37 På Coop er det 10-kroners dager og ganske rotete denne uken.

1337.JPG

1338.JPG

14:20 Rydder på plass varer.

1420.JPG

15:20 Tar en pause og spiller litt på nett før jeg må lage middag.

1520.JPG

15:40 Kovu kjeder seg.

1541.JPG

16:41 Middag! Pizza med lammekjøtt, pepperoni, purre og paprika.

1641.JPG

17:16 Mett nå. Og vi er klare for å dra på...

1716.JPG

18:35 Wrestlingshow! "Tante" (mammas søskenbarns kone) er på tur fra Molde for å se sønnen i ringen. Lillesøster og jeg er faste tilskuere og støttespillere for Sersjant Vold (nevnte sønn og dermed vår tremenning). Ingenting som litt god husholdningsvold på en lørdags kveld. En god håndfull halvnakne unge menn som banker livskiten ut av hverandre. :D

1834.JPG

19:06 Svikeren Aron Frost gruser William Fevik inn i et hjørne. Fikk mye dårlige bilder fra showet denne gangen, så det får bli med dette.

1906.JPG

21:45 Hjemme igjen, og det er blitt mørkt ute. Har akkurat bygd på huset oppå garasjen og fikset innkjørselen. Ganske rotete og ikke helt ferdig, men dette blir bra.

2145.JPG

22:18 Sengetid nærmer seg med stormskritt, men må først sjekke jobb e-post og nettfora. Vi har innført et nytt datasystem på jobb i helga, og mange brukere sender frustrerte e-post fordi de ikke har lest informasjonen jeg har sendt ut på forhånd ordentlig.

2218.JPG

22:30 Det er godt å ha noen på andre siden av senga igjen. Tollef sover alltid med føttene utenfor dyna, jeg skjønner ikke hvordan han greier det!

2230.JPG

Skrevet

Dere er veldig søte. Sjersjant Vold, faktisk, meget treffende. :P

Sgt. Slaughter er en kjent wrestler fra over dammen, er nok litt inspirert av det.

Legospill! Haha, morro! :D

Og føttene UTENFOR dyna? Hadde jeg aldri klart. :P

Vi kjenner en del AFOL - Adult fans of LEGO, og kombinert med brettspillinteresse så har det kommet et par slike i hylla. :D

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...