Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei på dere, her kommer en introduksjon av meg og vidunderet mitt.

Hvem er jeg?

Jeg er ei jente som befinner seg midt i tyveårene. Jeg kommer fra Tromsø og det er også stedet hvor jeg har lyst å bo når jeg blir ferdig med utdanningen min. Jeg har samboer i Oslo og tilbringer mesteparten av tiden der når jeg er i Norge. Jeg går på Szent Istvan University i Budapest, Ungarn og utdanner meg til dyrlege. Jeg er ca. halvveis i utdannelsen nå, så kommer nok tilbake til Norge om ikke så alt for mange år.

Jeg har vokst opp med katt: én egen og en liten haug fosterkatter for dyrebeskyttelsen. Når jeg skulle flytte til Bergen for å prøve meg på universitetet adopterte jeg Storm og tok henne med meg. Bestepusen. Universitetet var ikke noe for meg og jeg dro til Oslo for å ta opp fag og ta opptaksprøve til skolen i Ungarn :)

Hund fikk jeg først etter første året her nede. "Alle" andre i klassen adopterte en laushund eller kjøpte seg en fra oppdretter, så da klarte jeg ikke å holde meg. Jeg kom i kontakt med en oppdretter av shiba i Bergen, og sommeren 2010 kom de til Oslo med lille saken

DSC_0111.jpg

Også rødtoppen da:

Kuma, eller Shibatroll's Darwin som han heter på papiret er en rød shiba, født 16 april 2010. Han er en ganske så stor shiba på 12 kilo, og har nylig fått scannet hoftene sine og er fri for HD :D

Han er alt jeg kunne ønske meg i en hund. Han er trygg og rolig: hverken raketter, skudd eller grinete småunger klarer å vippe han av pinnen. Han elsker oppmerksomhet, både fra to og firbeinte.

Kattepuser er morsomme vesner, men om han får sjansen så vil han aller helst ligge inntil de og vaske de, noe katten min ikke er så veldig begeistret for.

Det beste han vet er å være timesvis i hundeparken og hilse på alle de firbeinte som kommer innom. Det er enda morsommere hvis noen av hundevennene hans er med. Favorittleken hans er "fang reven" hvor han jager opp alle hundene i parken med å dulte inn i de så løper etter han rundt på området. Det er sjeldent de får tak i han.

270720111941.jpg

Ja, det var oss :) Ser fram til å lære masse her på forumet, so keep the good things coming!

Skrevet

Hei

Kuma har jeg sett før et sted. Canis?

Kan stemme det, leser masse der og skriver litt av og til :) Men synes folk der har en tendens til å bli veldig krasse mot hverandre litt for kjapt, og kan selv bli ganske hissig når jeg *vet* jeg har rett, så tenkte å prøve ut nye jaktmarker

  • Like 1
Skrevet

Hei og velkommen!

Så fin hund du har! :wub: Han høres skikkelig trygg ut. Jeg elsker å se shibaer på fjellet! De passer så godt inn i naturen synes jeg. :P

Den "fang reven" leken er min Kuma også ganske god på. Kanskje det henger med navnet? :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...