Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som vet om ageria hundeforsikring forsikrer hundene sine for vetrinærutgifter KUN når det er sykdom? Eller gjelder forsikringa også når vet sier hunden er frisk? Tenkte på om feks en hundeeier har veldig helseangst og tar med seg hunden ofte til vet. feks. hver måned. Venninna mi og jeg kom på dette og da måtte jeg spørre her :P

Jeg tror at de kanskje dekker opp til en viss sum? Jeg tok den høyeste på 45 tusen tror jeg. Tror jeg kunne velge enter 30 tusen eller 45 tusen hvis jeg husker riktig? Gjelder den maks grensen kun for om det er sykdom eller skade? Eller om vet sier hunden er helt frisk?

Er det ikke sånn at 1000 kr. er maksgrense for egenandel en viss tid og over 1000 kroner dekker agria? Men hvor lang tid gjelder den 1000 kr. maksgrensa for? 3 måneder? 6 måneder? 9 måneder? Eller kanskje ett år? Eller noe helt annet?

Skrevet

Agria dekker ikke alt nei, og det kommer helt annpå HVA du har i forsikringen din. Om du leser forsikringspapirene dine vil du se hvor lenge en egenandel varer, hva din forsikring dekker og hva maksgrensen din er.

Skrevet

Om du har lest papirene så vet du også hva de dekker, hvor lenge egenandelen varer og det andre du spurte om. Alt det står i hvertfall i mine papirer.

MIN agria forsikring (nå husker jeg ikke hvilken jeg har i hodet) dekker ikke vaksiner eller vanlig helsesjekk, men dekker en del sykdommer + medisiner og rehablitering.

En annen forsikring jeg har i gjensidige dekker ikke medisiner, men dekker andre ting som agria sin ikke dekker. Så det er veldig vanskelig for oss her å si hva akkurat DIN forsikring dekker da man kan skreddersy sin egen :)

Logisk sett dekker ikke forsikring noe for en frisk hund nei.

Skrevet

Du behøver bare betale 1000 kr per 100 dager (egenandelen) og alt over kan du sende inn. Jeg var jo ut og inn med Amiga en måneds tid og la ut nærmere 15 tusen kroner og fikk igjen en 14 tusen og noe. Direkte oppgjør har noen veterinærer og det er ofte over 3 tusen ol.

så du må nok legge ut og så sende inn papirer, men er ikke alt de dekker nei :)

Skrevet

Ja de dekker undersøkelse der det viser seg at hunden er frisk. Så lenge det er misstanke om sykdom/skade og det blir undersøkt så dekker agria det selv om det viser seg at hunden er frisk, men vanlige helseundersøkelser og vaksine dekker de ikke :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...