Gå til innhold
Hundesonen.no

Mari trenger hjelp!


Recommended Posts

Skrevet

Ok, soniser, jeg trenger deres hjelp. Det har seg slik at jeg har Pierre Pig. Pierre Pig er en herremann på 17 cm, han begynner dessverre å bli veldig gammel og slitt. Blitt sydd her og der og mistet fluffet og den fine rosa fargen sin. Men han er høyt elsket, og det er på tide at han pensjoneres fra sengen til hylla før han avgår ved naturlig død. Jeg trenger en arvtaker, og ikke en hvilken som helst arvtaker.

Pierre Pig ble laget på nittitallet av Manhattan Toy Company, og er i familien Tip Toes. Tip Toes'ene kommer i stor og liten, Piggie er en liten variant og det må hans arvtaker også være.

Jeg har tatt kontakt med selskapet flere ganger, men aldri fått noe svar. Jeg ser en Tip Toe giraff på ebay, men til 600 kroner uten frakt og moms? Jeg kan ikke det.

Så kjære soniser, jeg trenger deres hjelp. Hvordan kan jeg få tak i en ny Tip Toe som kan fylle mitt hjerte med varme og kjærlighet?

På forhånd veldig veldig takknemlig for svar!

3576935076_7a73c81218_o.jpg

Skrevet

Strikke en ny? Eventuelt ta den med til noen som er proffe på strikking og be de lage en identisk kopi for deg? :) det gjorde mamma med noen av våre bamser når vi var mindre.

Edit: eventuelt sy hvis den ikke er strikket, ser ikke så godt åssen den er lagd på bilde..

Skrevet

Den var grisekul! Bokstavelig talt!

Men forslag, siden de tydeligvis er litt vanskelige å oppdrive: du kjenner ikke noen flinkiser som kan sy en ny til deg da? Eller er det noen skikkelige vriene finesser på den?

Skrevet

Strikke en ny? Eventuelt ta den med til noen som er proffe på strikking og be de lage en identisk kopi for deg? :) det gjorde mamma med noen av våre bamser når vi var mindre.

Pierre er ikke strikket, han er sydd.

14'' og heelt feil stoff! Pierre Pig er i en slags frotte, ikke ekkel polyester plysj.

Den var grisekul! Bokstavelig talt!

Men forslag, siden de tydeligvis er litt vanskelige å oppdrive: du kjenner ikke noen flinkiser som kan sy en ny til deg da? Eller er det noen skikkelige vriene finesser på den?

Jeg har ikke peiling. Men det er viktig at den har Tip Toe sjarmen som Pierre Pig (kalt Piggie blant venner) har. Jeg vet ikke om den lar seg gjenskape lett for en hobbysyerske.

Skrevet

Omg! 7'' er helt passe serru! Sånne 7'' Pigsters passer perfekt inni hånden.

Men prisen... De er dyre fordi de har så mye kjærlighet å gi.

Skrevet

Åååh, se så fin og rosa den forsatt er... Hjertet roper ja, men lommeboka nei.

Det trenger ikke være en gris heller banadramamamadama.

Skrevet

Det var da seriøst dyre bamser! Må være mye løøøøv...

Burde vel strengt tatt kjøpt en til deg, så mye du hjelper andre, men jeg er alenemor og sparer til hund :aww:

Skrevet

Men banananama, der er det bare en Tip Toe. Jeg skal riktignok sjekke ut henne litt nøyere. I morgen Du er søtere enn søtest som finner så mange da, og som gidder å lete! :kiss:

Skrevet

Men banananama, der er det bare en Tip Toe. Jeg skal riktignok sjekke ut henne litt nøyere. I morgen Du er søtere enn søtest som finner så mange da, og som gidder å lete! :kiss:

Jeg tok det i mente, men de var bare store, og dyre. Også fant de masse i 7", som passer så fint i handa. :aww:

Skrevet

Fine Loke. :) Men nei, SÅ mye hjelper jeg ikke andre. :D Det er utrolig nye kjærlighet da, det er en grunn til at jeg kjenner det knyter seg litt i meg å tenke på at han kanskje skal dø.

Piggy har forresten vært mange plasser i verden han. Cuba, Japan, USA, England, Kroatia, Spania, Italia, og mange mange fler. Når man er liten Tip Toe får man lett plass i en koffert. :heart:

Men nuh, køya.

Skrevet

Jeg tok det i mente, men de var bare store, og dyre. Også fant de masse i 7", som passer så fint i handa. :aww:

Hjelpe meg, kanskje det må bli en dyr. Det er crazy vilt isåfall. Mannen enabler som bare f her.

Skrevet

Den var kjempesøt :wub:

Litt OT: I USA er det veldig populært å samle på slike bamser (og dukker, leker, mm.), og samlere er til dels villige til å betale DYRT for dem. Det er trolig forklaringen på prisen. :hmm:

Jeg har noen bamser som jeg fikk i USA på 90-tallet, som er verdt flerfoldige tusen i dag (spesielt siden jeg beholdt merkelappen på og de er "som nye"). Jo bedre stand de er i, jo høyere pris er samlerne villige til å betale.

Skrevet

Jeg kan ikke hjelpe deg så mye men jeg kan si at prisen er dyr for det merket er dyrt og ikke bare litt dyrt men SVINDYRT! Jeg tar inn leker fra det merket på jobb og de er dyre, en kopi av deres leker som ser identisk ut koster 99kr og deres leke 289kr og det er bare et eksempel så de er meget dyre.

Skrevet

6150428207_3ec014f7c0_o.jpg

Ikke spør hvor meg jeg betalte. Herregud. Meeen, jeg håper han er på vei over atlanteren allerede i morgen.

Litt godt at det ikke ble en gris. Det ville føltes som jeg erstattet Piggy. Men det kan jo ingen gjøre. :ahappy:

Tusen takk for hjelpen!

Skrevet

Enda godt jeg ikke gikk inn på linkene, det kunne jo hende at de har produsert en pingvin og da hadde jeg jo hatt store sjelekvaler allerede.. Så nei, det har de ikke.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...