Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilder av hvordan man legger ut bilder på sonen.


Recommended Posts

Skrevet

1. Først så må man lage seg en profil på f.eks. Photobucket.

1.jpg

2. Trykk så på Upload now knappen,så kommer du inn her:

2.jpg

3.Trykk på Select photos and videos,velg så ut hvilke bilder du vil laste opp. Vil du laste opp mer en et bilde,så hold inne ctrl-knappen på tastaturet

3.jpg

4.Nå laster den opp. Når den er ferdig kommer du automatisk inn i albumet.

4.jpg

5.Hold musa over bildet,så kommer det opp noen valg. Trykk på linken der det står IMG code. Trenger ikke høyreklikke for å kopiere.

5.jpg

6.Gå til der du skriver innlegg,høyreklikk og trykk lim inn.

6.jpg

Å så trykker du post (eller legger til flere bilder) :)

Hvis du skal laste opp bilder via. facebook gjør du slik:

1.Finn bildet du vil bruke.

7.jpg

2.Trykk så F5 på tastaturet,da endrer bildevisningen seg. Høyreklikk så på bildet å velg kopier bildeadresse.

8.jpg

3.Gå der du skriver innlegg,og trykk på bildeikonet.

9.jpg

4.Lim inn bildeadressen.

10.jpg

5.Bildet kommer da opp.

11.jpg

Du kan nå trykke Post eller legge inn flere bilder :)

Håper dette gjør det litt lettere for noen :)

  • Like 1
  • 2 months later...
Skrevet

Noen her som vet hvordan jeg får profilbilde? Det kommer "oppsto feil" hele tiden :S

Lagt ut bilder i forumet, men får det ikke til på profilen min.. Mulig jeg bare er dum som ikke forstår :huh:

  • 1 year later...
  • 1 year later...
Skrevet

Eg finner lenken til bildet i facebook på ipaden, men det er ikkje ein bildeknapp når eg poster/svarer på sonen slik det er vist her? Prøvde lime det inn i tekstfeltet og forhåndsvisning slik som eg gjer på photobucket men det virka ikkje.

Skrevet

Eg finner lenken til bildet i facebook på ipaden, men det er ikkje ein bildeknapp når eg poster/svarer på sonen slik det er vist her? Prøvde lime det inn i tekstfeltet og forhåndsvisning slik som eg gjer på photobucket men det virka ikkje.

Bruker du IPad? Viser ikke på min Ipad ihvertfall. Bare på pc. Litt irriterende.

Skrevet

hvordan få opp bilde når jeg bruker mobil og ikke data??

Tipper photobucket har en app som lar en laste bilder opp dit, og hvis ikke kan du bruke imgur.com :) De lager også ferdige bbkoder man kan klippe og lime inn her.

Skrevet

Bruker du IPad? Viser ikke på min Ipad ihvertfall. Bare på pc. Litt irriterende.

Ja, buker kun ipad no for tida. Oki då går det sikkert ikkje å bruke facebook bilder frå ipad. Tusen takk for svar. Det hadde vært lettare då der har eg allerede bildene, mens photobucket ikkje er noko eg normalt bruker. Men photobucket funker iallefall via ipad då :)

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...