Gå til innhold
Hundesonen.no

Letohallen 29-30. oktober


xxx12345
 Share

Recommended Posts

Det viktigste er jo at de er velproposjonerte, og det har jeg inntrykk av at Daito også er. Han ser veldig godbollete ut på bildene. :wub: Men poenget mitt er at det er jo Lexie også, velproposjonert, altså. Men grunnen til at Lise ikke stiller sine hanner nå på lørdag, er at de begge er svære, og vår finske dommer ikke liker store hunder. :)

Er så enig ift velproposjonerte hunder. Og Lexi er ikke sååå liten lengre (tror jeg da).

Fy fillern, jeg gleder meg som en unge til å prøve å stille henne (selv om det bare er valpeshow) :banana: Det skal bli gøy å få en helt fersk hund å prege, og kanskje greie å unngå de feilene jeg gjorde med Birk :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 116
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Og takket være noen rabiate polarrever på Svalbard er broren her enda, så jaggu ble han meldt på også! TO søte Latrudaplusher, det er bare cute overload, det.

Kamar kommer, med Yodel i andre enden begge dager. Men vi skal stå utenfor ringen og heie!

jeg vil komme å kose mose på Kamar mamma kommer med valpene

Er så enig ift velproposjonerte hunder. Og Lexi er ikke sååå liten lengre (tror jeg da).

Fy fillern, jeg gleder meg som en unge til å prøve å stille henne (selv om det bare er valpeshow) :banana: Det skal bli gøy å få en helt fersk hund å prege, og kanskje greie å unngå de feilene jeg gjorde med Birk :P

SOM vi skal kose oss! Og SÅ stolte vi skal være over de fineste hundene våre! Og SÅ gøy de skal ha det både før, under og etter bedømming! :banana!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

SOM vi skal kose oss! Og SÅ stolte vi skal være over de fineste hundene våre! Og SÅ gøy de skal ha det både før, under og etter bedømming! :banana!

Kose oss MASSE tenk :D Ikke være lammet av frykt som de første gangene med Birk, den tiden er heldigvis over (jeg er ikke den fryktelige sjenerte jenta lengre, heldigvis) !

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Haha, unnskyld at jeg ler, men "lammet av frykt"?!? :lol:

Bare å le det, jeg gjør det selv :lol: Jeg var seriøst LIVREDD. En ting er å starte stevner med hest, da tenker ikke jeg på folk og dommere rundt i det hele tatt. Jeg er da så trygg på hva jeg gjør (gud, det hørtes passe kvalmt ut da), at ting funker veldig fint på autopilot. Men når jeg skulle i ringen første gang med Birk, ante jeg ikke hva jeg gikk til. Hadde jo lest litt og sett litt på før, men kunne ikke gangen i det. Og det var jo så mange folk inni en liten hall, og jeg fikk hetta. Gubben skjønte ikke hva jeg stressa over da :P Hvis Laila ikke hadde vært der, hadde ikke jeg visst hva jeg skulle gjøre. Hun var den som dyttet meg inn og ut av ringen, og det er vel det eneste jeg husker fra den dagen :lol:

Edit: ut av ringen greide jeg forresten fint selv, det var inn i ringen jeg ikke helt greide :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

er bare 2 whippet valper i vår klasse. Er nysgjerrig på hvem den andre er :)

noen som også vet hvordan de gjør det når man skal få tilbake litt av påmeldingsavgiften siden jeg er medlem i njff? og vet evt hvor mye rabatt man får?

Bliss kommer, usikker på hva hun heter på stamtavlen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noen som vet om parkerings mulighetene der oppe? hvor mye det evt koster og hvor lett det er å finne plass osv?

Det koster 50 kr, og det står personale der hele dagen for å vise hvor neste felt som skal fylles opp er. Du slipper å leite eller tenke, de viser deg HELT inn på din parkeringsplass, hehe. :)
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

Skal oppover på søndag - uten hund, jeg skal igjen handle Amaya og også Noahdatter Isa skal i ilden. Tror jaggu vi konkluderte med at ganske mange av tervetottene som kommer på søndag er samme oppdretter nesten jeg. Litt moro.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg glær meg, jeg.

Bare supergøy å stille Kamar!

På søndag skal jeg stille en junior hannhund (Haki) også. :D Også gleder jeg meg til å se hvordan smula gjør det! Det er SÅ Spennende med juniordebuter (og valpedebuter)!

Edit: Joo, debuten til Latrudavalpene gleder jeg meg også til å følge! Kan vi ikke møtes i gruppen? Jeg hadde blitt overglad om Kamar fikk konkurrere med en Latruda- for det hadde betydd at vi begge var i BIS'et :icecream:

Edit: Kan gjerne møte Oliver der også :cowboy:

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er nervøs...! Jeg har ikke nok erfaring med utstilling, Günther har ikke nok erfaring med utstilling i tillegg til at han er i en veldig tøysete alder nå. Håper bare han oppfører seg og lar dommeren få kjenne på han. Da skal jeg si meg fornøyd tenker jeg :icon_redface:

Hvis noen er i nærheten av oss, så blir jeg veldig glad for litt støtte altså :whistle: Skal ditt med Heidi og Mayah, men jo flere jo bedre. Jeg kan jo ikke utstillingsreglene skikkelig engang! *hyyyyyl*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er han påmeldt?

Yodel diskriminerer :aww:

What?? Hva har jeg gjort nå? Nå var jeg usikker på om jeg skulle trykke rapporter eller svar :lol:

Jeg skrev jo at jeg gleeedet meg til å følge smule-debut jo! IKke kan jeg møte smuledyret i valpebis'et heller, men jeg møter veldig gjerne smuledyr i voksen-BIS'et altså!

(Det er jo lov til å drømme, sant? (Snakker på eget vegne :P )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

What?? Hva har jeg gjort nå? Nå var jeg usikker på om jeg skulle trykke rapporter eller svar :lol:

Jeg skrev jo at jeg gleeedet meg til å følge smule-debut jo! IKke kan jeg møte smuledyret i valpebis'et heller, men jeg møter veldig gjerne smuledyr i voksen-BIS'et altså!

(Det er jo lov til å drømme, sant? (Snakker på eget vegne :P )

Insjill! :icon_redface: Så bare at du skrev om valpene :lol: Lære seg å lese jah :P

Men voksen-BIS'et er greit altså! :lol:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...