Gå til innhold
Hundesonen.no

Back on track dekken til gamle støle hunder


MonicaT
 Share

Recommended Posts

Hei.

Jeg har lest litt om Back on track før, men finner ikke igjen så mange diskusjoner om dette her på forumet. Mulig jeg ikke klarer å bruke søke funksjonen riktig.

Uansett, mitt spørsmål er

Min ti år gamle jakthund har nå i høst begynt å bli stiv og støl etter jakt trening. Dette har hun ikke blitt før. Kan Back on track dekken hjelpe henne ?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Enkelt og kort: ja.

Det øker blodsirkulasjonen og stivhet. Jeg bruker det selv pga leddplager og merker veldig fort bedring når jeg bruker det. Bruker spesielt når det er kaldt og trekker ol - samt blir jeg stiv og får vondt så lindrer det fort. Har store planer om at hundene mine skal få det når jeg har råd. Det øker blodsirkulasjon og fungerer veldig bra. Kan brukes til oppvarming og etter trening, i bilen ol. Kjenner mange som når de tar hundene i bilen etter økter tar på så de holder varmen og ikke stivner ol.

Ble kanskje ikke så kort det :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...

Bruker dere dekken på tur eller etter tur?

I dag har vi gått 3 timers tur i skogen utenfor stier etc

Kuppert terreng og jeg merker det veldig på Toya når hun har sovet noen timer hjemme. Da er hun veldig stiv og støl.

Da ville kanskje et sånt dekken ha hjulpet henne, om hun hadde det på seg noen timer etter turen. Hvor lenge etterpå skal man ha på dekkenet?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bruker dere dekken på tur eller etter tur?

I dag har vi gått 3 timers tur i skogen utenfor stier etc

Kuppert terreng og jeg merker det veldig på Toya når hun har sovet noen timer hjemme. Da er hun veldig stiv og støl.

Da ville kanskje et sånt dekken ha hjulpet henne, om hun hadde det på seg noen timer etter turen. Hvor lenge etterpå skal man ha på dekkenet?

Jeg bruker dette på begge mine etter sykkeltur o.l. OG rundt 30-60 min før jeg skal ut å kjøre de litt hardt fysisk. Når vi kommer inn igjen har de det på i 1-2 timer.

Men jeg bruker det rett og slett som forebyggende.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg tror nok forslaget var å få ny hund umiddelbart etter du har mistet den du har, ikke før. Det er fordeler og ulemper. Og ikke minst, folk er forskjellige.  Nå kan ikke jeg få ny hund pga. sykdom, men selv om jeg hadde kunnet det hadde jeg nok brukt god tid før neste kom i hus. Nå er det to år(!) siden vi mistet våre, og jeg kjenner jeg er mentalt klar for en ny hund. Men for min del sier helsa nei da, så det blir ikke med det første. Uansett tenker jeg det viktigste er å sette pris på den tiden man har, og ta vare på minnene når de er borte.
    • Tankk. Skal sjekke Librela. Når det gjelder ny hund så har jeg faktisk fått det forslaget av en del. Men hu blir sjalu på andre hunder hvis jeg er for "overstrømmende" så det blir evt om lenge til.
    • Fin tradisjon! Har ikke pleid å sette noen spesielle mål for hundeholdet, men kanskje det kan hjelpe på motivasjonen for ulike ting. Så, her er mine ikke så ambisiøse mål for resten av 2025 (om enn litt sent, hehe): - Har en del hundebøker liggende som jeg gjerne vil komme gjennom. Jeg leser igrunn lite bøker generelt, så blir ganske fornøyd hvis jeg kommer gjennom 2 i løpet av de neste 5 månedene - Sydney har muligens ikke så altfor lenge igjen, så hovedmålet blir å gi henne en så god pensjonisttilværelse som mulig og gjøre mitt beste for å holde henne i god helse.
    • Ja, det ble tre dager av 2025 det... Så her må det oppdateres med nye mål for 2025 for frøken Lilje: Blodspor: - Starte AK Nosework: - LGT - Merkeprøve(r) Kurs: - Passering - Nesearbeid (spor/søk) - Apport for moro skyld?    
    • Mitt forslag er å døyve smertene med en ny valp eller en voksen omplassering med en gang hun går, så slipper du ha det helt ****** alene. Jeg har prøvd begge deler. Det var mye bedre for meg å ha fokus på ny hund med en gang enn å få tid til å savne. De er jo alltid der i minnene og en savner dem, men en ny som krever oppmerksomheten tar den verste brodden ut av smertene. Personlig kunne jeg aldri hatt en ny som liknet for mye. Det blir awkward for meg. Andre velger samme homogene rase om og om igjen. Jeg synes ihvertfall det er langt bedre å ha ny hund å ta meg av med en gang, enn å være uten i lengre tid.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...