Gå til innhold
Hundesonen.no

November utstillingen Konsgberg 12/11 og 13/11


Recommended Posts

  • Svar 103
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

"Puh".. Moby er ferdig børstet og fått vasket av sine skitne føtter og barter.. Brukte i underkant av en time på børstingen (4-5 uker siden sist) og kanskje 15 min. på badingen. Tørkingen holder han p

Hjemme igjen etter en lang å herlig dag.Gross ble BIR og BIG1 :banana:

Da sees vi der, juhu! Kommer to andre med shiba også, det synes jeg er ekstra stas.

Skrevet

Hadde planer om å debutere på valpeshow med minimutten, men så er det akkurat samme helg som NKKs oppdretterskole.... :mellow: Teit teit TEIT!

Vårt problem også. Ellers hadde vi stilt. Siden hallen praktisk talt er nabo'n vår... (irriterende)

  • 3 weeks later...
Skrevet

Da er PM ute, og jeg er så skuffa :( Det ble dommerbytte på bernervalpene, og jeg meldte jo på fordi jeg ville ha en kritikk fra oppsatt dommer. Æsj, altså.

Sikkert bra dommer den vi har fått, altså, men det er ikke Arne Foss...

Skrevet

Æsj en vennine av meg skulle stille jakt-labben for en dommer... tror ikke hun er helt fornøyd med å få en nordisk dommer.

Skrevet

Huff så dårlige antall på mine raser, da - kun 3 voksne i begge. Kjempesynd, når det kanskje er den beste beardisdommeren vi har hatt i år, liksom.. Dessverre også ring i håndballhallen begge dager..

Men, men - det blir sikkert hyggelig fordet!

Susanne

Skrevet

eh.. er det ren is man løper på i ishallen? syns litt synd på whippetfrøkna som må løpe der :P og ikke minst at jeg håper det ikke er glatt så man går på snørra :P

Skrevet

Jeg kommer med snuppa.

Jeg skal vist oppover på lørdagen ser det ut til! Blitt handler for ei staffetispe... Aldri stilt noe annet enn valp så det her blir spennende!

...

Hvem skal du stille, og i hvilken klasse? :)

60 staffer, det var veldig mange fler enn jeg hadde trodd. WTF 60 i Kongsberg liksom..

Ja, shit! Jeg trodde det kom til å være få her jeg, a la Drammen :D Skal du stille begge?

Skrevet

Er det lov å ta med hunden inn på utstillingslokaler når hunden ikke skal utstilles? Kan mennesker komme for publikum? Noen som skal på utstillingen i kongsberg 12 - 13 november? Hvor er det? Inne? Ute? Hva er adressen dit? Jeg må bruke gps og kjekt med adresse da siden jeg har null retningssans. Hehe. Når klokka begynner utstillingen og når slutter den? Er utstillingen i nærheten av kongsberg togstasjon? Går det ann å gå derfra til utstillingsområdet? Noe annet jeg bør tenke på ang. denne utstillingen?

Skrevet

Ja, shit! Jeg trodde det kom til å være få her jeg, a la Drammen :D Skal du stille begge?

Jepp, stiller begge. Eller Christian får vel æren av å stille Tuva i åpen klasse for første gang :|
Skrevet

Først; Det er ikke en NKK- utstilling, men arrangeres av Kongsberg hundeklubb. Det er lov til å ta med hund som ikke skal stilles, men den må være over 4 mnd, og du må ha med vaksinasjonsattest. Alle mennesker kommer inn, men du må nok betale litt i døra. Utstillingen holdes i Kongsberghallen, som ligger litt i utkanten av Kongsberg, langs Numedalsvegen. Det går an å gå fra stasjonen, men du bruker sånn ca 30 min hvis du ikke er kjent. I hovedsak er det bare å komme seg gjennom byen og ut av byen mot Numedal. Det er betraktelig enklere å kjøre; da kjører man som om man ville kjørt mot Notodden, men tar isteden fv.40 oppover Numedal, når man kommer til en Kiwibutikk på høyre side av vegen er man framme. Utstillingen begynner som regel kl. 9 og varer "til det er ferdig" (pleier vel å beregne at gruppefinalene begynner ca. 15 eller noe sånt).

Skrevet

eh.. er det ren is man løper på i ishallen? syns litt synd på whippetfrøkna som må løpe der :P og ikke minst at jeg håper det ikke er glatt så man går på snørra :P

Det er ren is under, men det er teppebelagt så en ikke skal skli - om jeg ikke husker helt feil, mulig det er belagt med mer enn tepper. Men altså, det er ikke mange filleryer som suser over isen, det er problemfritt å løpe. Men det kan oppleves som fotkaldt. Jeg har for eksempel grinder til mine hunder, og tar med fleecepledd og wetbeds de kan ligge på, så jeg ikke risikerer stive kropper og UVI. Men det gjør jeg for så vidt på andre underlag også.

Guest Belgerpia
Skrevet

Hermine kommer med oppdretter - hele 18 bulldogger, men det er jo ingenting imot hva hun konkurrerer imot i helgen som kommer i Herning - der var det jo veldig mange :). Jeg får støtt noen Herminefrie helger fremover - hun skal på tur hun :)

Skrevet

Da er PM ute, og jeg er så skuffa :( Det ble dommerbytte på bernervalpene, og jeg meldte jo på fordi jeg ville ha en kritikk fra oppsatt dommer. Æsj, altså.

Sikkert bra dommer den vi har fått, altså, men det er ikke Arne Foss...

Noen som vil sjekke hvor mange kooikere som kommer? evt. linke til program?

Skrevet

Det er ren is under, men det er teppebelagt så en ikke skal skli - om jeg ikke husker helt feil, mulig det er belagt med mer enn tepper. Men altså, det er ikke mange filleryer som suser over isen, det er problemfritt å løpe. Men det kan oppleves som fotkaldt. Jeg har for eksempel grinder til mine hunder, og tar med fleecepledd og wetbeds de kan ligge på, så jeg ikke risikerer stive kropper og UVI. Men det gjør jeg for så vidt på andre underlag også.

ok, takk for svar. Ble litt redd det var sånn skøytebane å løpe på liksom :P

Skrevet

13 voksne og 3 valper! Vi skal ikke stille noen voksne, men Nitro skal debutere i valp som sagt. Spennende med konkurranse iallefall! :D

Da må jeg bare få gubben til å begynne å trene utstilling med pirayaen, det er trossalt han som insisterer på å stille han. Skal bli morro å se hva de klarer å få til (eller ikke får til) på litt over en uke :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...