Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Hamar


Guest Jonna
 Share

Recommended Posts

  • Svar 68
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har meldt på Kairo, Haki, Tara og Zia Î tillegg har Anette meldt på Kasko (YAAAY!), så skal stille han også. I tillegg vet jeg at Krona og Fogo kommer. Det er 7 Kingwanaer det! Spørs om det ikk

65 bernere, akkurat passe antall! Ikke for mange konkurransemessig, men nok til at man får litt ut av en så lang kjøretur. Jeg stiller 4 hannhunder, en i unghund, en i åpen og to i champion + Bella i

Jeg skal melde på- Vet ikke helt hvem enda, men har mange kandidater.

Zia eller Tara.Ant. Zia, da Tara ikke trenger fler cert. Kanskje Mille i tillegg? Hun er jo Ch, og da kan jeg kanskje stille oppdretter?

Skal stille Haki .Brodern Kairo kommer nok også. Tror nok at Fogos eiere melder på han?

Kanskje jeg får overtalt Rak til å komme med Kasko?

Kommer både Zia, Mille, Kasko og Haki kan jeg stille hel-sort oppdrettergruppe. Det hadde jo vært moro :-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Jeg har meldt på Kairo, Haki, Tara og Zia

Î tillegg har Anette meldt på Kasko (YAAAY!), så skal stille han også.

I tillegg vet jeg at Krona og Fogo kommer.

Det er 7 Kingwanaer det! Spørs om det ikke blir oppdrettergruppe :)

Haki, Kasko, Krona og Tara kanskje?

Vi får se hvordan de gjør det :)

PS: Mulig jeg trenger handler-hjelp i btk/bhk om vi får mange ck'er (og det håper vi jo på) Så om du befinner deg rundt basenjiringen i lemplig tid er det mulig du blir hanket inn :innocent:

Det er mange nok basenjier påmeldt iallefall. 23 stk ! Det er vel nesten rekord for NKK Hamar (så lenge det ikke er vinnerutst. der ieallefall)

Glær mæ!

Link til PM

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har ikke meldt på noen, men kommer nedover for å titte og være med på oppdrettermøtet. Jeg skal stille søsteren til Bella Vita, Lucie :)

Da fikk du jaggu meg en hund og stille allikevel da! :P

Vi skal stille både Bali og Ophelia. Håper bare sistnevnte legger på seg både muskler og fett innen den tid pga. lang sykdom..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

18 tervueren

9 groenendael

1 malle

15 finske lapphunder

16 Franske bulldoger

Fremmøte tid 9, 10 og 11 - jadda - det skal gå det. Det er fire hunder før terven skal i ringen, vi stiller en unghund hann og ei åpen klasse tispe - det er 24 elghunder før de begynner på lapphundene og vi har med oss ei tispe som går i åpen unghund så litt utti der på det. I franske frøkna sin ring er det 44 hunder før de begynner på franske hanner - så jodda, det skal gå greit å få til å være i ringen med alle sammen uten de store kollisjonene...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...