Gå til innhold
Hundesonen.no

Rallytrening i Oslo på søndager


Recommended Posts

Skrevet

Våre faste treninger er bare på torsdager for tiden, og det holder jo ikke. Det blir rallytrening kl. 12 på den borterste parkeringen til Munch-museet på søndag fra kl. 12. Bare å komme for alle som vil, uansett nivå! Tenker jeg setter opp noen kombinasjoner, og gir en innføring til de som vil ha det.

Skrevet

Haha, denne treningen ble jo en vits. På grunn av været og ingen som hadde sagt på forhånd at de kom, så regnet jeg med at vi ble alene. Og det var kanskje like greit. Da vi kom til Tøyen var det sirkus på parkeringsplassen der vi skulle trene. Så vi bestemte oss for å dra på Isdammen, der er det vanligvis rolig, og selv om det er søndag er være nok til å skremme bort en del. Som sagt så gjort. Fra Bjerke og oppover var det folk i refleksvester og med flagg, og disse dirigerte oss bort fra Årvollveien, og vi fikk motorsykkelpoliti og sykkelrittfolk som jaget på oss i feil retning, før vi endelig greide å slippe unna på en sidevei.

Vel oppe på Isdammen regnet det enda mer enn før, og det var masse folk på vei oppover og masse biler på parkeringen. Det er nemlig "Bjerke bydelsdag", eller noe sånt. Så vi fikk masse forstyrrelser i form av folk og biler som kom og gikk, og heldigvis bare ett tilfelle med hund. På grunn av været var motivasjonen ikke helt på topp hos hundene, men vi fikk ihvertfall jobbet litt. Odin dekket tilogmed i regnet, og jobbet rimelig bra for å være en anti-regnværshund.

Skrevet

Haha.. Ble litt mer motgang enn forventet kanskje :P Men ja, dette været er ikke særlig hyggelig.. Men bra dere fikk trent litt da! :) Vi var ute igår og ikke i form til organisert trening idag.. Ellers hadde vi sikkert tatt turen, men sikkert ikke funnet frrem til Isdammen :lol:

Skrevet

Følg ring 3, ta av til Østre Aker, til høyre over broen, til venstre i første rundkjøring etter broen, da har du ITAS på høyre side. Evt. se kartlinken i innlegget like før ditt. ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...