Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Valpen min biter på alle ledningene her, men er det noe jeg kan smøre på ledningene som kanskje hjelper henne til å holde seg unna de? Har hørt at eddik er bra men er ikke sikker da. Er eddik som hjelper mot at kaniner og marsvin biter på ledninger har jeg hørt da. Noe annet å smøre på? Eller noe å gjøre som forebygger det?

Når vi ser henne biter på ledninger sier vi nei og tar henne vekk, men hun har da klart å ødelegge en ledning da eller to eller tre :P

Skrevet

finn noe hunden ikke liker smaken på å smør på, hunder liker forskjellige ting slik som mennesker. Tesh liker faktisk bitterspray.

Ellers så kan man jo også gjerne inn ledningene om de ikke er overalt så valpen ikke har tilgang.

Jeg har brukt eddik og det fungerer på mine

Skrevet

Eddik er veldig bra, det fungerer på valpene her.

Alt som smaker sterkt og ekkelt, er bra - tabascosaus, chiliolje osv - jeg bruker en tannbørste og smører på der valpen har vist interesse for å gnage, og som regel kutter de helt ut.

Valpen din kan antagelig ikke ordet "nei" enda, derfor må den få en sjanse til å lære det.

Valpen gnager fordi den kjeder seg, fordi den utforsker og fordi det klør i tennene - så sørg for å gi den et alternativ å bite på. Fjern den fra det den biter på, gi den noe den får tygge på, og smør på stinky.

Det går også an å fjerne eller skjerme ledninger - her har jeg satt en kompostgrind foran alle ledningene som kommer ut av TV'en, så valpene ikke kommer seg bort dit. På IKEA finnes det ledningssamlere en kan tre på ledningene, så får ikke valpen bitt på ledningen. Smaken fra eddik og slikt forsvinner etter hvert, så på natta hender det at en trenger litt mer beskyttelse.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...