Gå til innhold
Hundesonen.no

Anti-dyremishandling av Fyda


Mari
 Share

Recommended Posts

Gråtass ga meg et tupp i rumpa hun! :) Hadde ikke planlagt langtur i dag, men bur-tråden satte meg på andre baner. Blir været like knall i morgen og knær og bekken holder så hiver vi oss ut igjen! w00t!

On the road again

6093327518_8f3b9d84cc_z.jpg

Trenger ikke langline jeg mutter, I haz recall!

6092791649_e1f5250faa_z.jpg

Snort

6093333194_cd98d1dd7a_z.jpg

This is my photogenic face

6092795825_9944dfe345_z.jpg

This is my happy face

6092798527_d160c10996_z.jpg

This is my sad face

6092803499_7ea0bb220c_z.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Se, Gråtass, vi fant kantareller! :D

6092804977_0de3219b1a_z.jpg

This is my beautiful face

6092807747_3170deaf5d_z.jpg

This is my stoic face

6092810577_1b572eae1d_z.jpg

This is my stunning face (og recall sa jeg!)

6092812747_6a830cdf43_z.jpg

This is my other face

6092819993_34cf1002f0_z.jpg

This is my pretty face

6092823709_d531f6d3b0_z.jpg

This is my awesome face

6092826519_0e246fcf1e_z.jpg

This is my glamorous face

6092829057_c81db44a51_z.jpg

This is my I love Gråtass face!

6093371136_28d0d7edd3_z.jpg

Se, Gråtass, enda flere kantareller! I dag ble vi gode og mette. :D

6092836291_9c13e98e09_z.jpg

This is my cool face

6093377682_de2549b87e_z.jpg

This is trønder face

6092840201_949957b8d6_z.jpg

Jeg og Fyda takker for tuppet! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Et ansikt kun en mor kan elske. :D Hun er bare kul. Veldig gjennomført liksom, lukter alltid litt vondt, er alltid litt skitten og søler som en gris. Og ser ut som det der. :heart:

Turen gikk inn ved Granåsen circa og bare innover til knaseknærne sa "du skulle ha snudd for lenge siden". Møtte ikke en sjel bortsett fra to knarkere, men de var hyggelige og hundevennlige. Er du ledig på dagen i morgen Line? :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Et ansikt kun en mor kan elske. :D Hun er bare kul. Veldig gjennomført liksom, lukter alltid litt vondt, er alltid litt skitten og søler som en gris. Og ser ut som det der. :heart:

Kule damer og flotte bilder :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Burtråd, strømtråd, same shit, new wrapping :huh: :rolleyes2: :D

Nydelige bilder av herlig hund, men jeg stiller herved en nyre til disposisjon etter kantarellspisinga deres :lol:

Hah! Vi får skylde på Gråtass om det blir nødvendig!

Aaaw, gode Fyda med mange ansikter :wub:

:heart:

Kule damer og flotte bilder :)

Sier du jeg stinker, er stygg, grisete og skitten? :lol:

Hun ser så herlig ut :wub:

Hun er!

*savne* <3

Right back atcha, babe <3

Wildah og Kaja, :heart:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Et ansikt kun en mor kan elske. :D Hun er bare kul. Veldig gjennomført liksom, lukter alltid litt vondt, er alltid litt skitten og søler som en gris. Og ser ut som det der. :heart:

Turen gikk inn ved Granåsen circa og bare innover til knaseknærne sa "du skulle ha snudd for lenge siden". Møtte ikke en sjel bortsett fra to knarkere, men de var hyggelige og hundevennlige. Er du ledig på dagen i morgen Line? :)

Ikke før etter ett, men da kan jeg frese hjem etter hunder så er vi med!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ikke før etter ett, men da kan jeg frese hjem etter hunder så er vi med!

Tjohoi! Høres perfekt ut det. :) Meld på meg du, så skal vi finne veien ut i intet litt på måfå.

Langt ifra. Flott og kul. Ja bikkja også :)

Søte du. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tjohoi! Høres perfekt ut det. :) Meld på meg du, så skal vi finne veien ut i intet litt på måfå.

Sender deg melding når jeg kommer meg fra jobb :D

Du tar så fine bilder! Fikk skikkelig lyst på tur i skogen, elsket fargene og stemningen..Og Fyda selvfølgelig :D

Men, var all soppen kantareller?? Trodde det var sånn giftig sopp jeg :mellow:

Eller så har Mari sånn Hipstamatic-app på ifoonen sin.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...