Gå til innhold
Hundesonen.no

Kamar-besøk


MegaMarie
 Share

Recommended Posts

Det trenger ikke nødvendigvis være bildene som lyver, hun var mye større som liten også. Hun blir nok kraftigere å større en søstrene, å det trenger ikke nødvendigvis være negativt :)

Fine bilder, Marie. Takk for at du deler :)

Ja men da hadde jeg rett da! hehe.. Perle og Polkadott er jo knøttiser :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja men da hadde jeg rett da! hehe.. Perle og Polkadott er jo knøttiser :wub:

Ja, de er knøttiser :wub:

Takk for skryt :D Sookie virker mer langbeint enn sine søsken utifra bilder, syns jeg :)

Ikke nødvendigvis mer langbent, bare lengre i kroppen syns jeg. Vi får se, jeg tror de blir fine alle 5, men hun var den eneste som skillte seg ut eksteriørmessig som liten.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Monica123: Han er feilvare fordi han er sosial og lydig :P Basenjien er/skal/kan være reservert og er kjent for å være "dumme" :)

Ja, han skal jo være LP-hund også, han! :lol:

Men jeg aner ikke hvordan basenjivalper skal være, men jeg har forstått at de aller fleste basenjier er veldig sosiale som valper. Kamar er veldig sosial - i dag kom et par store mannfolk med stor lastebilsak inn i innkjørselen, og ene store mannen gikk rett bort til Kamar og koooste og herjet og løftet ham opp og stod i. Og Kamar var veeeldig glad og delte gladelig ut susser! Da ville han ikke bli holdt mer av meg etterpå og stormet bort til kosemannen og forlanget mer kos.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åh, jeg løp inn på denne tråden i dag tidlig, bare for å se og fikk glanet litt før jeg dro på jobb.

Gledet meg masse til å komme hjem og kikke mer!

Du er en veldig flink fotograf MM! Men det er jaggu Anebanana også :)

Fnis, Kamar er søøøt han!

Bare en liten anekdote- selvom noen anser basenjiene for "dumme" er de færreste det. De er streetsmarte til tusen- og til tider for smarte for sitt eget beste ved enkelte anledninger. Førerorientert er de derimot ikke så veldig vanlig *plystre*

Kan jeg låne noen av bildene?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bare en liten anekdote- selvom noen anser basenjiene for "dumme" er de færreste det. De er streetsmarte til tusen- og til tider for smarte for sitt eget beste ved enkelte anledninger. Førerorientert er de derimot ikke så veldig vanlig *plystre*

Jeg ser heller ikke "dumheten" i de, men jeg ser Kamar ofte tenke "what's in it for me?!" når vi trener av og til. Han er veldigveldigveldig lett å trene, så lenge jeg har noe til ham. Ellers kan jeg bare glemme det, og han legger seg ned, eller går sin vei. :lol: Men på den positive siden, så er han et ekstremt matvrak, så det hjelper veldig på motivasjonen sånn sett. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bare en liten anekdote- selvom noen anser basenjiene for "dumme" er de færreste det. De er streetsmarte til tusen- og til tider for smarte for sitt eget beste ved enkelte anledninger. Førerorientert er de derimot ikke så veldig vanlig *plystre*

Kan jeg låne noen av bildene?

Jeg tror absolutt ikke de er dumme. Men det er jo mange som mener det. Det kommer jo helt an på hva de måler dumhet i. Stjel i vei :D Er jo vannmerke på de fleste.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tror absolutt ikke de er dumme. Men det er jo mange som mener det. Det kommer jo helt an på hva de måler dumhet i.

Normalt er det vel målt i hvor førerorientert hunden er :P

Hører jo ofte dette om myndene også... Dumme som brød, spesielt afghanerne, visst nok. Kan ikke lære seg noe som helst -- også lurer de deg trill rundt for å stjele en vaffel i neste øyeblikk :D

Flotte bilder av herlig krabat!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
    • Jeg kaster lange blikk på Arrak sine jakker. Har brukt en 100-kroners Didriksons jakke fra Finn denne våren, og bra er det, for den har fått juling. Nå som hopping og biting og riving i klær ser ut til å være en ting i fortiden i nær fremtid.. Noen erfaringer med de?   Edit: advarer også mot Hööks sin jakke. Baklomma har rette kanter og er for smal. Lite plass og ting faller ut. Helt ok budsjettjakke, men har en råd til bedre, kjøp bedre. 
    • Henger meg på pinewood! Jeg har hatt herre/unisex vest og den passet meg godt i bredde. Ble dessverre litt for lang eneste så var uheldig å ødela glidelåsen og sømmen på en lomme i ett fall. Foreløpig eneste minuset med den er at den blir litt tung om man er ute i heftig regn.  Fikk sommerversjonen til pinewood i erstatning fra widforss og den bruker jeg hele tiden. Store gode lommer som rommer masse! ikke opplevd å miste noe utav, og i konkurranse setting så skal det ganske mye til for at leker ligger synlig for dommer også. Så sånn teknisk disk som det skal det godt gjøres at skjer også.    Har også en IQ Dogsport multifunctional jakke jeg bruker på vinteren og jeg elsker den!! Liker spesielt godt at det er linere til lommene så man kan vaske dem ofte om man bruker litt grisete godbiter. Ikke fult så dyp lomme bak som pinewood, men ok nok. 😊    Har også en eldre CRW vest fra hooks og den er jeg ikke så fan av. For små lommer og for lett å miste ting utav. Fordelen er stofftypen som ikke tar til seg så mye vann i regnvær. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...