Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg heter Julie, og dette er mitt aller første innlegg her på Hundesonen, så dere skal bare rette på meg hvis jeg sier eller gjør noe feil. :icon_redface:

Jeg er 19 år og bor på en liten plass i Midt-Troms kalt Bardufoss. Her bor jeg for øyeblikket med min mor og far og vår snart tolv år gamle dvergpuddel, Ricky. Om en drøy uke lander jeg i Oslo for å hente min nye italienervalp, og dere kan tro at vi gleder oss! :D

Jeg må innrømme at jeg har fulgt med på det forumet her i lengre tid nå, så syntes det var på tide å introdusere meg selv. :wave:

Skrevet

Takk skal du ha! :D

Etter at harddisken min krasja, har jeg dessverre ikke mange bilder av verken dyr eller folk. Men dere kan jo få se det elendige webkamera-bildet jeg har til venstre i et skikkelig format!

tumblr_ln0hud0wqA1qb77q1o1_400.png

Dette er da meg og mitt livs kjærlighet Ricky (Etter at jeg ble litt for ivrig med saksa på ørene hans) :wub:

Skrevet

Takk! :D

Valpen hentes fra kennel Eugenios i Oslo-området. Det er en hannvalp, som er enten isabella eller svart (jeg skal få velge når jeg henter ham :D ). Navn er enda usikkert, jeg lener litt mot Luigi, men tror nesten jeg må se ham før jeg bestemmer meg :ahappy: Det vil nok bli lagt ut flust med babybilder her på forumet, så ikke vær redd for det! :thumbs:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...