Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det der må være noe av det kuleste jeg har sett på så lenge jeg kan huske! :D:drool: åsså i fanget ditt liksom?!

Grattis får man vel si da :D:wave::jump:

Skrevet

Så søte de er :wub: Hvor gamle er de på videoen? :)

De er en dag på videoen og fullstendig selvstendige - er det ikke rart?

Det der må være noe av det kuleste jeg har sett på så lenge jeg kan huske! :D:drool: åsså i fanget ditt liksom?!

Grattis får man vel si da :D:wave::jump:

Takk! Jeg hadde aldri tenkt på å klekke kyllinger i fanget før - men i nød lærer naken kvinne å spinne, heter det jo - jeg tenkte - hva behøver klekkeklare egg? Jo, stabil kroppstemperatur rundt seg. Jeg var usikker på temperaturen under varmelampen (pluss at det blir veldig tørt, så da virket det logisk å ruge dem ut selv!

Hønsekyllinger! :wub:

Hva gjør du med dem forresten? Selger du dem når de blir gamle nok eller?

Hønene beholder jeg som eggleggere. Hvis det er noen haner som egner seg spesielt til avl, beholder jeg dem. Resten slakter jeg eller gir bort hvis det er noen som har bruk for dem.

Skrevet

Tok en video av dem nå - de er nå en uke gamle og bor på kjøkkenet i et marsvinbur. De ble plutselig helt stille i videoen fordi jeg tok bort varmelampen (ellers blir videoen helt rød). Det er masse liv i alle ti!

Skrevet

Nydelige små! :)

Hadde faktisk et prosjekt på vidergående skole for endel år siden hvor vi skulle klekke frem kyllinger med rugemaskin (eller hva det heter?), og jeg vannet eggene hver dag husker jeg. Det var bare to befruktede egg der, og kun en som var sterk nok til å komme ut av egget sitt, og den tok jeg med meg hjem til leiligheten hvor den vokste opp i marsvinbur og gikk fritt i leiligheten (i de tilfellene måtte springen være på et annet rom eller ute)

Pjokken som han het var veldig søt og sjarmerende; sov på fanget, gikk løs ute på tur og kom når man ropte på han. Han ble etterhvert omplassert til besøksgård, en hane i leilighet var ikke akkurat ideelt.

Men skal innrømme at jeg ble utrolig glad i lille pippen :wub:

Skrevet

Fortsatt veeeldig søte, men begynner jo å se ut som "høner" allerede.. Rart - trodde de var små dunballer i flere uker, jeg.. Men utrolig rare dyr - plupp, egg, dunball som spiser selv og vips høne (eller hane) i løpet av noen uker...

Morsomt å se!

Susanne

Skrevet

Hvor gamle er de når de kan kjønnsbestemmes med 100% sikkerhet?

Når de galer og verper! ;-) Neida (eller joda, hvis det skal være 100%), det varierer litt med rase. Noen har farger som gjør at de kan kjønnsbestemmes ved klekking. Andre er ganske tydelig maskuline eller feminine fra klekking (som f.eks. den lyse kyllingen i videoen over, han er jeg hellig overbevist om er en hane, helt fra dag 1). Ellers ser man etter bare en uke at guttene tøffer seg litt overfor hverandre. Innenfor samme rase kan man sammenlikne kammer og hakelapper etter en måneds tid. Innen 3 mnd bør man være ganske så sikker.

Skrevet

Ok, takk for svar! Er på hønejakt, seru..og vil ikke blingse på det der. Men skjønner at jeg kanskje må kjøpe voksne dyr for å være sikker;-) Sorry OT..

Skrevet

Ja, faktisk:-D

Har ikke heelt bestemt meg for raser ennå, driver å ser på hønshus i første omgang. Dvs jeg leter etter en lekestue jeg kan bygge om, eller evt bygge selv. Hvilken løsning har du gått for?

Skrevet

Mine er 100% frittgående og de har et hønsehus i et uthus, men foretrekker å vagle seg på bjelkene oppunder taket. Men når jeg flytter blir det andre boller. Enten bygger jeg hønsehus i låven med tilhørende hønsegård ute, ellers bygger jeg noe annet. Denne siden er veldig fin for inspirasjon:

http://www.backyardchickens.com/coopdesigns.html

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...