Gå til innhold
Hundesonen.no

Mobiltelefon til hund


Hilde90

Recommended Posts

Skrevet

Gud noe så teit. De kunne likegodt ha funnet opp en micro chip eller noe som man kunne finne hunden med istedenfor det svære greiene der. Og telefon nr i halsbåndet gjør samme nytten som en mobil hvis hunden skulle stikke av.

Skrevet

GSP - greiene var ekstremt smart, skulle hatt noe sånt noe, men så har det seg sånn at "hele verden" har mobil så det er nok med et nr.skilt i halsbåndet!

Skrevet

Hvorfor syns alle det er teit? :? Er det bare jeg som ser den praktiske nytten? Tror ikke den greia er kjempestor (kanskje for små hunder, hehe) og om et par år er den sikkert helt vanlig og mindre i størrelsen.

Skrevet
Hundemobilen er stemmeaktivert og lar eieren snakke direkte til hunden over en høyttaler.

"kom hjem fido, gå hjem" :)

Innebygd GPS er ikke så dumt da, så man kan finne hunden når den har stikki av, men det finnes jo allerede.

Men de greide da å ha hund i gamledager å, uten alle dissa duppedittene. Dessuten funker det sikkert ikke bra før om et par år. Så jeg er nok ikke den første til å løpe og kjøpe.

Skrevet
Hvorfor syns alle det er teit? :? Er det bare jeg som ser den praktiske nytten? Tror ikke den greia er kjempestor (kanskje for små hunder, hehe) og om et par år er den sikkert helt vanlig og mindre i størrelsen.

Enig med deg jeg. :)

Skrevet

"kom hjem fido, gå hjem" :)

Innebygd GPS er ikke så dumt da, så man kan finne hunden når den har stikki av, men det finnes jo allerede.

Men de greide da å ha hund i gamledager å, uten alle dissa duppedittene. Dessuten funker det sikkert ikke bra før om et par år. Så jeg er nok ikke den første til å løpe og kjøpe.

Helt enig. ;)

D hadde vært praktisk å vite hvor hunden er til en hver tid, men mobiltelefon er å gå for langt. Det står jo telefonnummer på halsbåndet. halsbåndet.

Skrevet

Kali hater når vi tar telefonen bort til henne. Hun begynner å slå på den med labben. Det hadde nok bare vært irrriterende hvis jeg hadde begynt å snakke fra halsbåndet. :) Sikkert sprunget for å komme vekk fra den teite stemmen :wink:

Skrevet
Sånn jeg oppfattet det var det vel mer tilfelle hunden ble borte, enn for å trene den :)

les hva jeg quota da. Hvorfor skal liksom eieren kunne snakke til hunden gjennom den?

Skrevet

kjekt og vite hvor hunden er om den stikker da! :) men jeg synns det istedet for en mobiltelefon kunne vært en chip, på samme måte som registreringschipen de fleste hunder får som valp. altså en liten sak i nakken uder huden. ask sin ligger bak på skuldra da men.. :)

Guest Hyper_Bærta
Skrevet

Herregud..Om Milo stikker av da...Helt greit med GPS...Men sånn at vi kan snakke til hunden?! #-o

Skal vi ikke bare rope: Milo, kom hit..Da komemr det ut fra halsbåndet..Hvor skal Milo komme hen da? Han blir jo forvirra stakkars...Nei og Nei..

Skrevet
Jeg syns ikke det var så teit jeg da... Praktisk oppfinnelse. Så vet man hvor hunden er når den eventuelt stikker.

Helt enig!!! =D>

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...