Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Etter at jeg skifta til fullversjon på mobil har jeg IPboard eller hva det heter, hvordan får jeg tilbake hundesonen? OG hvorfor kan jeg ikke ha ipboard på tlf og "hundesonen" på dataen? *irriterende*

fordi man ikke har en profil for pc og en for mobil devices. Utenom det, aner ikke hvorfor ting monger så :aww:

Skrevet

Bare for å trigge dette i gang, "lille" ccsnakk (forum for chinese crested) har allerede dette tillegget, og kan brukes via tapatalk. Da må vel bare et stort forum som hundesonen være med også eller? :)

Lille sbtforum.no har det samme, alle som vil er velkommen til å prøve hos oss.

Vi kjører dog på phpbb, og har ikke opplevd noen som helst problemer med dette.. Det kan allikevel være problemer på andre platformer.

Vi har også støtte for TouchBB, men dette funker kun på iPhone.. Som forumadministrator er jeg langt mer fan av Android.. Dessuten funker Tapatalk faktisk bra, noe TouchBB ikke alltid gjør..

Vet du hvordan den fungerer mot ipad? Ser den fungerer til iphone og android, men på android fungerer alt mobilversjonen av sonen.

Uansett er dette opp til espen jeg bare spør :)

Jeg vet ikke hvordan den er på iPad, men det funker virkelig gull på både iPhone og Android. Jeg kjører Tapatalk på min Samsung Galaxy S.. Tapatalk har også støtte for enkelte moderatorverktøy, noe jeg liker godt som administrator.

Jeg satt og leste litt mer på det, og det er gratis å aktivere på forumet men brukerne må kjøpe appen, ekke det litt sært a? Kan kjøpes til android og iphone. Synes jeg var passe sært, da må alle som vil bruke på mobil og få funksjonen betale for å kunne se hundesonen slik, synes jeg blir teit.

Hva er egentlig sært med det? Det er fremtidsrettet å ta betalt av brukerne fremfor de som hoster tjenesten.

Prisen er også lav, og det er fullstendig frivillig å bruke en slik app.

Finnes vel løsninger som er gratis som kan gi like god funksjonalitet, tenker jeg da.

Dette er det enkelt å svare på.. I dag finnes ingen gratisløsning som gjør jobben like bra, jeg har testet ut flere, og Tapatalk er den jeg faller tilbake på hver gang..

Edit

Ser også på forumet dems at dte er ganske mange forskjellige småproblemer med tapastalk + ipboard som vi har. Bl. annet login, linker, youtube. Og at de driver og prøver å få tapastalk til å fungere med siste versjon av ipb.

Tapatalk.. De stalker ingen.

At det er dyrere på iPhone

At noe er dyrere på iPhone sier seg selv, det er vanskeligere å få publisert apps der, og Apple tar en latterlig stor del av kaka.

Skrevet

Men nå er vel Espen oppe å går igjen? :)

ja det er han og vi har pratet om det og husker ikke hva han svarte :)

har du sett nye mobil sonen forøvrig? ;)

edit:

tror han driver og aktiverer det nå :)

Skrevet

Nei en ny tapatalk.

Kan vi ikke holde oss til verdens søteste skrivefeil da? Tapastalk. Det høres ut som verdens tørreste podcast liksom. Der nerdene mesker seg en hel time i uka og utelukkende prater om tapas. Kitch value!

:heart: Anette.

Skrevet

Kan vi ikke holde oss til verdens søteste skrivefeil da? Tapastalk. Det høres ut som verdens tørreste podcast liksom. Der nerdene mesker seg en hel time i uka og utelukkende prater om tapas. Kitch value!

:heart: Anette.

Tapastalk :D:lol:

Skrevet

Synes den gamle mobilversjonen var veldig fin jeg! Eneste minuset var at du ikke kunne quote liksom..

du kunne det, bare ikke multi. du holdt inne fingeren på innlegget så poppet en boks opp :)

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

Espen: plugin'en for tapatalk er out of date ihht til en beskjed jeg fikk på iTelefonen etter at jeg oppdaterte tapatalken. Kan du fikse?

Og med det samme: kan du åpne for å ha signatur via tapatalk?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...