Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som vil sitte intimt i en bil til Bjerke?


MegaMarie

Recommended Posts

Skrevet

Jeg og Benedicte skal bo hos Anette på Hanaborg/fjellhamar i lørenskog som er 16 minutter fra Bjerke. Om vi ikke finner noen å sitte på med, så må vi ta toget i en time eller noe sånt. Så om noen snille soniser har veldig lyst til å være intime med oss og skvise oss inn i en bil eller to, tre så gi en lyd! Vi er fleksible, så vi kan både fordele oss i flere biler, og sitte trangt om plassen.

Skrevet

Eventuelt kan vi være på Oslo S 08:21 evt på stasjonen imellom hanaborg oslo s.

Vi trenger å være på Bjerke til 9. Toget før er på oslo s 07:21.

Skrevet

Jeg kjører forbi begge dager. Jeg har bare et ledig sete, men helt tomme hundebur og bagasjeplass.

Men jeg blir neppe till the bitter end noen av dagene, siden jeg har valper hjemme - så jeg ser for meg å stikke hjem igjen så snart jeg er ferdig å jobbe i mine ringer.

Skrevet

Vi trenger egentlig mest hjelp med å komme dit. Hjemover overlever vi busser og bytter og tog. Men om morgenen går det dårlig med alt.

Skrevet

Jeg vil gjerne være der rundt åtte, så jeg får ringen fint i orden før det begynner, så si fra om det er interessant å sitte på for en av dere. :ahappy:

Skrevet

Jeg vil gjerne være der rundt åtte, så jeg får ringen fint i orden før det begynner, så si fra om det er interessant å sitte på for en av dere. :ahappy:

skal høre litt rundt med venner om å låne bil, så får jeg ob og labbis krangle om hvem som får æren av å sitte på :P

Skrevet

skal høre litt rundt med venner om å låne bil, så får jeg ob og labbis krangle om hvem som får æren av å sitte på :P

Gi meg godt varsel da, jeg er ikke vant til å ha passasjer, så det tomme setet og gulvet nedenfor brukes som "oppbevaringsplass" for parkeringsbilletter, tomflasker og sånt :whistle:

Skrevet

Jeg stiller ikke hund før i 10-tiden den ene dagen (har ikke orket å sjekke hvilken engang :lol: ), så jeg trenger strengt tatt ikke noe skyss og klarer meg fint med toget.

Skrevet

Er dere først på Oslo S så er det garantert like kjapt å ta 31-bussen opp til Bjerke. Biltrafikken pleier å stå, og bussen går fra dør til dør.

Skrevet

Jeg vil gjerne være der rundt åtte, så jeg får ringen fint i orden før det begynner, så si fra om det er interessant å sitte på for en av dere. :ahappy:

Jeg kan også være der tidligere :D Papillon spesialen begynner nemlig klokken åtte på søndagen, og på lørdagen hadde jeg heller ikke brydd meg om å komme tidligere :ahappy: Vi tar også megaliten plass da jeg kan ha Blondie på fanget :D Så jeg tar gjerne dette tilbudet om vi ikke finner bil å låne :ahappy:

Æsj, trodde du skulle tilby en plass i bilen fra Bergen nå. Jeg vil nemlig over for salukispesialen og Bjerke denne helgen!

Hehe, jeg tar toget bort. Men hadde jeg tatt bilen, så skulle du fått plass :) Du kan jo ta toget du også da! :D

Skrevet

Æsj.. Jeg kunne lett ha bidratt, men drar på ferie den dagen!

Anette, bor du på Hanaborg? Det gjør jo jeg og! :o

Skrevet

Æsj.. Jeg kunne lett ha bidratt, men drar på ferie den dagen!

Anette, bor du på Hanaborg? Det gjør jo jeg og! :o

jaaa :P jeg bor 2 min fra togstoppet!

Da synes jeg at jeg kan få møtt dere en dag :P

Skrevet

Jeg bor og 2 min fra togstasjonen :P haha.. Verden er liten!

Ja, det burde det gå an å få til. Jeg skal innrømme at den sære krøllehunden jeg har hadde hatt mer enn godt av å treffe litt andre hunder oftere. Hun tror jo hun er et menneske om dagen. :whistle:

Skrevet

Emma, jeg vil gjerne sitte på med deg til Bjerke på lørdage om det går fint :)

Det burde gå bra. Send meg en PM, så avtaler vi detaljene.

Jeg skal for øvrig ikke jobbe søndag likevel, om noen trengte skyss da.

Skrevet

Det burde gå bra. Send meg en PM, så avtaler vi detaljene.

Jeg skal for øvrig ikke jobbe søndag likevel, om noen trengte skyss da.

vi har bil søndag :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...