Gå til innhold
Hundesonen.no

Calzeat Keeping Up Appearances "Ace"


Recommended Posts

  • Svar 68
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Må få lov til å skryte litt igjen da Pelsløse Ace ble stilt for treningens skyld igjen, denne gangen på hjemmebane (1/2 min kjøring hjemmefra til hallen). Debut i unghund, og den ble gjennomført me

Takk! VetGen sendte en hyggelig mail i dag om at Ace'rn bærer brunt, og dermed kan gi brune valper dersom en eventuell tispe også bærer brunt! Elskede Ace <3

Heihei, her har det vært dårlig med oppdateringer - vi får ta en recap siden mai i fjor Vi reiste til Sverige på svenske flatklubben sitt clubshow, ca 120 påmeldte. Lille Ace-pace gikk hen å vant

Skrevet

Flat, Ace, Lillehammer, det må jo være dere på ag treninga det :) Heihei :D

Kan nok stemme det ;) Ace for sin del er blitt Porsgrunnsgutt igjen da ;)

Skrevet

Kan nok stemme det ;) Ace for sin del er blitt Porsgrunnsgutt igjen da ;)

Næh :( Jeg liker så godt sånne unghund flatter, bompibomp! :D

  • 4 weeks later...
Skrevet

Må få lov til å skryte litt igjen da :D

Pelsløse Ace ble stilt for treningens skyld igjen, denne gangen på hjemmebane (1/2 min kjøring hjemmefra til hallen).

Debut i unghund, og den ble gjennomført med glans - 1UKK, CK, R-CERT og BIM Unghund :D :D

155348_281501545303417_1768141234_n.jpg

Vår lokale avdeling kåret også beste Telemarksvalp og beste Telemarksretriever, sistnevnte gikk pelsløse, uferdige lille Ace hele veien og VANT foran flere voksne hunder <3 <3 På bildet under sammen med lykkelig eier og dommer! :D

3333_281139938672911_1759212002_n.jpg

60770_281144758672429_1007577905_n.jpg

Happy, happy :D :D

EDIT; Og jeg sier som oppdretter - han er en junior, han ser ut som en junior, han har store deler av tiden vært en pelsløs junior og allikevel har han plukka 2 norske R-CERT og ett svenskt CERT på internasjonal utstilling, så dette lover bra! :D

  • Like 4
  • 1 month later...
Skrevet

Uklipt 19 mnd gammel plutt :)

46391_305994722854099_220405252_n.jpg

Siden sist oppdatering her har vi stilt på Kongsberg, 2JKK CK i en fin juniorklasse, og på Lillestrøm ble det 2 UKK. Nå lader vi opp til Bergen/Ølen i februar, og i løpet av forholdsvis kort tid skal han også få vise fremlabbene utenfor norden :)

  • 4 months later...
Skrevet

Aceplutt fyller 2 år om 2 uker, så denne helgen har vi vært på dobbelutstilling på Jæren. Der ble det klasseseier i unghund begge dager. Søndagen ble det toppet med BIR og BIS unghund i ufyselig vær :)

246739_370051846448386_1556642392_n.jpg

Handleren tar ikke i mot kommentarer på antrekket :innocent:

  • 1 month later...
  • 8 months later...
Skrevet

Heihei, her har det vært dårlig med oppdateringer - vi får ta en recap siden mai i fjor :lol:

Vi reiste til Sverige på svenske flatklubben sitt clubshow, ca 120 påmeldte. Lille Ace-pace gikk hen å vant unghundklassen og ble '6'bhk med reservecert! :D

970389_383260671794170_1230697295_n.jpg

I august reiste vi på nytt til grännlandet på en maratontur. Startet fredag kveld etter jobb og kjørte denne ruta:
galskap_zpsa63694c6.jpg

Det resulterte i en haug med gode resultater på han og slekta, og ikke minst svenskecert nr 2 (på totalt 6 utstillinger). På søndagen rensket jeg og oppdretteren hans nærmest ringen med våre 4 hunder

964557_420271891426381_726618013_o.jpg

(Fra venstre: BIR,CACIB,BIG, BIS - 2BTK, BIRvet, BIS3(?)vet - 1BTK, CERT, CACIB, CHAMPIONAT, BIM - 3BHK, CERT)

Utover høsten trente vi litt mer jakt, plukket noen flere reservecert i Norge (Nei, vi eier fortsatt ikke annet enn lyseblå sløyfer her til lands :lol: ). Så langt i 2014 har vi utstillingspause, men reiser over grensa igjen til påsketider :) Også er han jo verdens beste kamerat og familiehund hver dag :wub: Unntatt når han spiser opp ting fordi han kjeder seg ;)

  • Like 2
Skrevet

Så fin han er!

Godt jeg ikke er den eneste som har en som spiser opp ting :lol:

Så flott han er :)

Tusen takk begge to :)

--

Vi koste oss i Vestfold med tur og trening tidligere i uken - her er partyørene igjen :D

1901732_527409977379238_1367960573_n.jpg

  • Like 2
  • 2 weeks later...
Skrevet

I går var vi på blodsportrening. Innser at jeg byr på en bratt læringskurve. I går gikk han et 17 timer gammelt spor, dog på kun litt over 150m. Men slo meg at på hans forrige blodsportrening i høst (og den fjerde i hans 'karriere') hadde sporet kun en liggetid på fire timer :P

Uansett, til sporslutt kom vi - noe vel spennende med alle hunder og mennesker like ved spor slutt som trente rundering da :lol: Hans største utfordring er mennesker som potensielt kan kose med ham (derfor fint med 4 stk som gikk bak sporlegger i går). Men flink er han når han vil, nå er det mengdetrening på gang utover våren :)

1911694_536626446457591_1095526848_n.jpg

1975016_536626449790924_35278010_n.jpg

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...