Gå til innhold
Hundesonen.no

Hei og hopp!


Tonje1

Recommended Posts

Skrevet

Heisann!

Vi er nye her i dag! Er fra før medlem på ett annet forum, chiforum. Veldig hyggelig sted, men her virker det også hyggelig! Vet ikke hvor aktiv jeg kommer til å være her, vi får se. Meldt meg inn har jeg hvertfall gjort :D

Jeg heter Tonje, blir 31 år, har samboer, tre barn og to chihuahuaer. En kasterert hanne som heter Canon (snart 1.5 år) og en liten tispe som heter Penny (blir 1 år i august). Canon og Penny er to store mammadalter og turelskere. De elsker ut på tur i skogen! De er ingen veskehunder, eller motedyr! Mine hunder er hunder med stor H! (innrømmer de eier noen ullgensere til vinterstid da, til mitt forsvar er disse hjemmestrikkede). De er lydige, veldresserte og ingen gneldehunder som plager livet av naboen hehe:)

Hele hagen min er gjerdet inn, og der har jeg satt opp en aguilitybane som de simpelthen ELSKER!

Sånn det var litt om oss tre, håper vi vil trivest her! Skal legge inn bilder også, så dere får se skjønnehtene mine!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...