Gå til innhold
Hundesonen.no

Får hunden din ofte bitebein?


Renate A

Recommended Posts

Skrevet

Her i huset går det ganske mye bitebein, hun har alle benene og knutene sine i en kurv også velger hun selv når hun vil holde på med det.

Her er hun ved kurven sin

chiben03.jpg

Det pleier alltid å ligge flere ting utenfor kurven så må jeg rydde opp etter hun. :wink::)

Skrevet

Han får ganske ofte griseører, men hvis han spiser det for ofte blir pelsen hans veldig lekker (og det er jo fryktelig lett å fpå ut igjen :roll: ) :)

Skrevet

Ja Chicka har mye og velge imellom, men så er hun VELDIG rolig inne også, for hun holder seg i aktivitet selv og blir sliten og sovner.

Tennene hennes får jeg alltid skryt av, de er helt hvite og kjempe sterke. :wink:

Skrevet
Tja' date=' hun får et tyggebein eller et griseøre i ny og ne, men de er borte etter maks tjue minutter, så det er liksom litt bortkasta penger å gi det til henne så veldig ofte. :wink:[/quote']

Hvorfor er det bortkastete penger å gi hun et tyggebein??

Hun får jo veldig fine tenner av det :)

Skrevet

Tviler egentlig litt på at et tyggebein fra Rema eller et griseøre gir henne så veldig mye bedre tenner. I alle fall ikke de tørre kjeksene som skal være tannrensende som hun spiser like fort som hun spiser fem pølsebiter - de kan umulig rekke å gjøre særlig mye fornuftig for tenna.

Nei - skal jeg kjøpe tyggebein for at hun skal få flotte tenner kjøper jeg Greenies. Og det får hun om jeg husker på å kjøpe det. Men så er det det at det er ganske dyr kilopris, for å si det sånn. I alle fall i dyrebutikkene heromkring.

Skrevet

Jeg mener ikke griseøre eller tannkjeksene, men vanelige brune bitebein, de ER bra for tennene...men det er blir ditt problem om noen år når du sitter der med hund som har tannsten.

Når et bitebein bli mykt så renser det tennene mens hun gnager på det.

Skrevet

Har han ikke tyggebein så går det utover noe annet. så her MÅ jeg ha tyggebein, problemet er at de havner under sofaen, og tvbordet :roll: også blir de spist opp så alt for fort.

Men når han har tyggebeinet så er han rolig. snedig sånn sett da :wink:

så må bli flinkere til å kjøpe det egentlig.

Skrevet

Loke får et griseøre hver dag når jeg drar på jobb.Og så har han sånn politistaver fra Olivers liggende rundt i huset her..Men når jeg skal gi han bein sånn for å gi han et bein så får han alltid naturlige bein.Som feks kraftbein,elgbein,halevirvler,hønseskrott etc...dette for tennene og analkjertlenes skyld i tillegg til kosen :wink: Og duverden hvor stas det er...Varer i dagesvis gjør de og :) (ikke hønseskrotter da....)

Skrevet

Tja. Nå ligger hun nede og mesker seg med en svær knoke på fem kg. Hun har alltids noe liggende. Men griseører og sånt er mest for kos, de er borte på fem minutter :)

Skrevet
Loke får et griseøre hver dag når jeg drar på jobb.Og så har han sånn politistaver fra Olivers liggende rundt i huset her..Men når jeg skal gi han bein sånn for å gi han et bein så får han alltid naturlige bein.Som feks kraftbein' date='elgbein,halevirvler,hønseskrott etc...dette for tennene og analkjertlenes skyld i tillegg til kosen :wink: Og duverden hvor stas det er...Varer i dagesvis gjør de og :) (ikke hønseskrotter da....)[/quote']

Men er ikke hønseskrott det samme som kylling da...? :? Og det skal de jo ikke ha....!

Tequila er ganske sær, også på det hun spiser.. :wink: Det hender hun gidder å spise sånne oksehudpinner, men ikke knutene.. :roll: Men de som er best er oksemuskel (som de så pent kaller det...) de er best i hele verden! :) Hun får bestandig et sånt etter at vi har klippet klør, noe hun hater. Hun har faktisk blitt bedre på kloklippen etter at jeg begynte å gi henne et bein når vi er ferdige! :);):P

Skrevet
Men er ikke hønseskrott det samme som kylling da...? :? Og det skal de jo ikke ha....!

Eneste grunnen til at han ikke får kylling er fordi det er så forbasket dyrt :P Ellers så hadde det vært enda bedre!Jeg gir hundene mye bein og natur mat.Pan råfòret jeg:dvs han fikk omtrent bare rått kjøtt,fisk(med bein og alt)og bein.I tillegg fikk han vitaminer og grønnsaker -etterhvert brukte jeg Skyttens fra Vom og hundemat(eneste fòret i norge uten tilsetningstoffer) istedet for vitaminer da..Han tålte nemlig ikke alle de tilsetningstoffene som er i tørrfòr.

Med Loke er jeg sløv enn så lenge og han får Olivers frem til jeg får førerkortet,da blir det kjøtt til middags på han og :P Hunder er ikke skapt for å spise små tørre kuler vettu :wink:

Skrevet

Her i huset er det tyggeben overalt!! :P

siden de tygg dem opp ganske sent, ogjeg syns det er såå viktig for tannhygienen at de alltid har, så blir det ganske mye ja :P

Skrevet

Prøver å gi et tyggebein til dagen, men det forsvinner ganske kjapt og tar max 30 min før det er borte(stort tyggebein) store matvraket tygger som en gal og klarer ikke la en liten bit være igjen engang. :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Skriver litt i frustrasjon og oppgitthet. Vi har verdens fineste valp og morsom å trene, men… han er en liten nøtt. Dette er en jakt cocker og bare for å informere så får vi veiledning fra oppdretter og atferdsspesialist. Men vi føler vi stanger hode i veggen. Valpen vår finner ikke roen når vi andre er hjemme, står kun å bjeffer og blir til slutt desperat og løper i ring mens han bjeffer. Han har ikke seperasjonsangst da han fint klarer å være alene hjemme 4-5 timer på dagtid og ligger da stille i buret sitt som han kan gå fritt inn og ut av(vi følger med på kamera). I tillegg så kan han angripe oss med biting når han kjeder seg eller blir frustrert på tur. Sitter da fast i armer og ben og det er ikke napping, men biting på høyt nivå og kraft. i samråd med veterinær og adferdsspesialist har han fått sitt eget rom slik at han kan være i fred fra ro og mas og slippe å mase på oss om at det skal skje noe hele tiden. Dette er prøvd i 2 uker uten hell. Vi har også prøvd både mer og mindre hjernetrim, uten at det gir effekt.   hverdagen hans ser ellers slik ut: på morgen får han en tissetur før han få leke og tygge litt. Så får han en lengre tur 20-35min hvor han får halve frokosten sin i søk og trening. Så når vi kommer inn går han resten av frokosten sin før han er alenehjemme fra ca 07:45- 12/12:30. han får da en snusetur på 15-20min og en kong fylt med mat før han er alene hjemme igjen til 15/15:30. og det er nå problemene starter. Når vi kommer hjem får han den lengste turen 40min ca. Den består i lek, søk og trening, før han får litt middag. Og etter dette er det bjeffing og biting både inne, i bilen og på kurs(går nosework og unghundkurs) han blir frustrert hvis han ikke får oppgaver og lar det da gå utover oss med å angripe. Han er høyt i stress og klarer ikke å roe ned, selv om dette er trent mye på. Han blir svart i øynene og umulig å avlede med godbiter, leke eller kommandoer.    etter at han får kveldsmaten sin ca kl 20, så slokner han og er da veldig medgjørlig på alt. Men da kommer problemet om natten, han sover kun til kl 04-05 og så er dagen igang igjen med bjeffing som varer i evigheter til vi står opp.    Noen som har noen tips? Vi holder på å bli gale og har prøvd mye hittil, men er åpne for forslag og er villig til å prøve det meste!
    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...