Gå til innhold
Hundesonen.no

Grønnsaker


xxx12345

Recommended Posts

Skrevet

Nå er det en stund siden jeg blandet inn grønnsaker, men da jeg gjorde det brukte jeg gulrot og brokkoli.

Skrevet

Det du måtte ønske, ev det hundene spiser :) Gubben var særs glad i all slags salat og tomat, mens Valpis foretrekker gulrot og brokkoli.

Skrevet

Borre foretrekker kokte gulrøtter, Lilla vil ha de rå. Kjøper litt forskjellige av de frysepose mixene, handler de inn når det er obs tilbud osv :)

Skrevet

Jeg har laget grønnsaksblanding av squash, brokkoli, blomkål, gulrot, spinat og litt banan.

Mikset alt sammen, fryst det ned i porsjoner - også får han en skje eller to med denne blandingen til V&H :)

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Folk har sikkert forskjellige grunner, men hvorfor blander dere inn grønnsaker og frukt i V&H?

Skrevet

Smula skal ha ca 150 g V&H pr dag, dvs ca 75 g pr måltid. Det er ikke mye for et lite matvrak. Så for hennes del er det rett og slett for å gi henne litt vomfyll som hun ikke blir tjukk av (hun har lett for å legge på seg).

Skrevet

Aïda har hatt urinkrystaller, og jeg har hørt fra ernæringsfysiolog at frukt og grønt skal være bra (egentlig uansett) :) Dessuten er ikke hunder karnivore, men omnivore, så jeg tror et variert kosthold er like sunt for dem som for oss :aww: Og en tredje årsak er at det blir mer variasjon på maten, så da er hun aldri matlei.

Skrevet

Hvor mye gir grønnsaker gir dere? Jeg skulle minimert matmengden til Milla, men har ikke samvittigheten til og gi henne mindre mat. Kan jeg bytte ut litt for med grønnsaker istede? (dog, jeg forer ikke med V&H, men tørrfor...)

Skrevet

Søppelbøtter :P jeg har aldri gitt grønt for å gi grønt, men for å bli kvitt det jeg ikke vil ha selv og derved ikke kaste mat (noe jeg absolutt hater!).

Skrevet

Jeg ga grønnsaker for vomfyllets del, men kuttet det ut på jevnlig basis fordi hun uansett ble mett av mengden VH. Det ramler titt og ofte grønnsaker i skålen, men det er mest fordi JEG vil bli kvitt det, ikke fordi jeg planlegger at de skal få det :)

Skrevet

Her får han de grønnsakene som vi har hatt til middag. Oftes blir det gulrot, broccoli og blomkål. Grønnsaker gir han litt mer metthetsfølelse enn bare v&h gir ham.

Skrevet

Som tulip, kan gi rester (damper ofte litt mye brokkoli), men gir ikke noe ellers. Men nå gir jeg tørrfôr i tillegg til V&H, med røtter og grønt i (Orijen).

Skrevet

Jeg gir det meste av grønnsaker i grunn, men jeg gir ikke mais. På et foredrag med Anders Hallgren snakket han om mais og hvordan den virker inn på hunden, dvs mais kan øke stressnivå/serotoninnivået hos hunden og han anbefalte å styre unna fôr med mais i. Spinat derimot er veldig bra for hund og virker balanserende på serotonin-nivå.

Mine faste grønnsaker er hvertfall: grønn erter, brokkoli, blomkål, spinat, gulrot, sukkererter og brekkbønner, samt blåbær som gis rått.

Jeg gir 50% grønnsaker og 50% V&H på anbefalning av veterinær og ser kun fordeler med å gi begge deler. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...