Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Da har det blitt hund i hus!

Kaizer er en 3 år gammel omplasseringsboxer. Han er en lykkelig, hyperaktiv og nysgjerrig sjel, som helst skal hilse på ALLE (både mennesker å dyr) med myyye hopping og slikking i ansiktet! Han ble omplassert pga nettopp dette, da de forrige eierne ikke hadde tid nok til å gi han det han trengte. Men i mitt liv, passer han perfekt inn:)

Han trenger en del trening, da han drar i båndet på tur, hopper når han hilser, drar som en traktor når han oppdager noe spennede, stjeler mat som står fremme, jakter på mindre dyr, og SKAL hilse på alt og alle han møter på tur!

Nå har han vært her i en uke, og hilser ikke lenger på de som kommer på besøk med hopping og slikking! (han er nemlig ikke dum, det er bare ingen som har lært han at man ikke skal hilse slik). Han har også sluttet å dra så mye i båndet(ble visst kjedlig å måtte stoppe hver gang han ville dra). Vi har også trent mye på at han ikke kan hilse på alt å alle, å nå kan vi passere i det minste mennesker uten at han går helt av skaftet:)

Denne gutten selger nemlig sjela si for en illeluktende godbit!

Inne er han en drøm av en hund, han sover, sover og sover! eneste gangene man merker at han er der er når han reiser seg for å spise eller drikke, eller når han snorker eller promper :wub: (eventuelt også når han kommer krabbende opp i sofan for å ligge i fanget)

Kaizers store oppgave her i hus er å være min turkamerat, både på dagsturer og lengre fjellturer:) ellers vil han bli brukt som treningspartner, lekekompis, underholdning, kosebamse, hodepute, varmepute, tålmodighetsprøve!

(bilde får komme senere, jeg har nemlig ikke kamera!)

Skrevet

Da har jeg klart å få fikset litt bilder! aner ikke hvilken funksjon kameraet stod på, men regner med det er noe side bildene ble litt rar i fargen:p

Kaizer passer fortsatt perfekt inn, og vi koser oss! Han har blitt dratt med på alt av aktiviteter, og han reagerer fortsatt med stor nysgjerrighet og kraftig logring på alt han blir utsatt for:) Han har blitt kjempe god kompis med min lillebror, og har fått seg to venninner(hunder altså) som har leker kjempe bra med! Ene venninna er en 4 mnd gammel valp, å hun er overlegent sjefen når de leker:)! Suuuper fornøyd med denne godgutten altså:):)

Men ja, bilder!

post-5424-0-76683200-1309644971_thumb.jp

post-5424-0-00071900-1309645104_thumb.jp

post-5424-0-93797600-1309645162_thumb.jp

post-5424-0-81726300-1309645353_thumb.jp

  • 3 months later...
Skrevet

Liten oppdatering på Kaizersen!

Han har nå vært her i nesten 4 mnd, og vi har hatt våre opp og ned turer! Han har hatt litt problemer med raptus på tur, men dette er når under kontroll og har bare forekommet 1gang den siste mnd:D

Nå går han perfekt i bånd sammen med meg, og somregel også mens vi går sammen med andre hunder og mennesker:) Triks reportoaret han har også blitt kraftig utvidet, og i tillegg til sitt kan han nå; ligg, bli, tilbake, ikke rør, t-rex(bamse), danse, gi labb, andre labben, high 5, andre high 5, rull rundt, gå pent(ikke at han alltid hører etter da), øye(se på meg), slipp, søk, kom igjen, ned og plassen sin:D!

Hverdagen med mye turing, drakamping, jogging og kløving har resultert i at jeg har måttet kjøpe ny sele, og utvide reima på kløven fordi han har fått mer figur!:) Dette merkes også når om han drar i båndet, han er definitivt sterkere! Skulle gjerne visst hva han veide nå, for jeg klarer ikke løfte han lenger;)

Han var også veldig stresset da han kom hit, men etter mye trening og gode rutiner, har dette roet seg:) Eneste som får frem stresset hans nå er hundeparker, løpske tisper og når det ulmer opp til skikkelig uvær!

Tror vi har godt av hverandre begge to! Jeg har fått den aktive hverdagen jeg ønsker, han får nok aktivisering og den tryggheten et lettstresset hode trenger:)

  • Like 1
Skrevet

bilde oppdatering! Gutten har gått betraktelig opp i vekt siden han kom i hit, og har nå en mer muskuløs rumpe og frontparti:) Begynner å se skikkelig flott ut! (syns jeg da;))

bildene er tatt med mobil, så er litt dårlig kvalitet:p

post-5424-0-30836200-1319197240.jpg

post-5424-0-31500500-1319197395.jpg

post-5424-0-80368900-1319197415.jpg

post-5424-0-43192700-1319197439.jpg

post-5424-0-92350300-1319197459.jpg

Skrevet

Teserere: han er heeeelt fantastisk:D

Trulte70: fargen er kjempe fin! Har en venninne som gjerne vil låne han med seg når hun skal handle maling! for hun vil ha AKKURAT den fargen som han har på pelsen:D hahaha:D VI har funnet ut av hverandre på det meste, men jeg får opplever stadig situasjoner hvor jeg legger hodet på skakke, ser ut som et spørsmålstegn og sier høyt til meg selv "ka f*** du holder på me no?", men så er det jo alle finurlighetene hans som gjør han så underholdende å ha i hus:D boxer <3

Skrevet

Teserere: han er heeeelt fantastisk:D

Trulte70: fargen er kjempe fin! Har en venninne som gjerne vil låne han med seg når hun skal handle maling! for hun vil ha AKKURAT den fargen som han har på pelsen:D hahaha:D VI har funnet ut av hverandre på det meste, men jeg får opplever stadig situasjoner hvor jeg legger hodet på skakke, ser ut som et spørsmålstegn og sier høyt til meg selv "ka f*** du holder på me no?", men så er det jo alle finurlighetene hans som gjør han så underholdende å ha i hus:D boxer <3

Jeg har to...dobbelt så underholdende...og dobbelt så mange frustrasjoner :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...