Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det er vel på tide å presentere lille Heldi her inne. Hun ble født 6. januar 2011 og er etter Enden's Odny Fiedatter og Nordbrennas Bendik Bringer Lykke.

Vi har kost oss på valpekurs i vår og til helgen skal vi på sporkurs via Canis ved Hønefoss, det gleder jeg meg til.

I skrivende stund er hun 5,9 kg og passe høy (vanskelig å måle henne alene ja :))

Noen bilder:

2011-03-04131356.jpg

Fra hjemturen fra oppdretter

2011-05-28151410.jpg

Storesøster - staffen Troika kan brukes til seng og bitepute

2011-04-10133439.jpg

IMG_3508.jpg

Ett øre opp og ett ned, de veksler litt :)

Noen bilder fra valpekurset:

Hund2011149.jpg

Hund2011144.jpg

Hund2011147.jpg

Skrevet

Se der ja! Fiine Heldi :)

Har litt bilder av Heldi og Ophelia:

Heldi til høyre

minsket1-51.jpg

minsket-56.jpg

Her var hun vel 3 mnd?

minket5.jpg

Og siste møte mellom Heldi og Offe

minsket22-10.jpg

minsket23-6.jpg

minsket25-3.jpg

minsket26-4.jpg

Sliiten etter å ha herjet så fælt

minsket27-1.jpg

Håper det går greit at jeg la inn litt bilder av henne :)

Skrevet

Kjempefint at du la de inn! Vi må få til et lite treff igjen snart :) Vi må øve på tannvisning også :blink:

Ja, tannvisning er viktig! Ophelia trenger også all den treningen hun kan få ;) Må ihvertfall få til en trening før vålerbanen :)

  • 6 months later...
Skrevet

Heldi fyller 1 år i dag! Skjønner ikke helt hvor tiden har blitt av... Dagen har til nå blitt feiret med tur på golfbanen og kyllingklubber til lunsj. Noen bilder av Heldi og Troika:

2011-12-21113006.jpg

2011-12-21113012.jpg

2011-12-21113016.jpg

Skrevet

Gratulerer med dagen lille musa! :D Nå må vi få til en ringtrening snart! Og litt lek :)

Ja, det hadde vært koselig å se dere igjen snart! Og lek er hun i alle fall klar for når som helst om det er opp til henne :) Vi skal stille på Hellerudsletta i feb...
  • Like 1
Skrevet

Så fin hun er :) Og jeg synes Nordbrenna navnene er utrolig morsomme, Heidi Husmus er jo utrolig søtt :D

HeLdi husmus :rofl: Maaange som tror det er Heidi, så måtte bare rette opp :P

  • 2 years later...
Skrevet

På tide med litt oppdatering her, ser jeg. Heldi er 3.5 år nå og i helga har vi vært på blodsporkurs via raseklubben. Utrolig moro å se hvor raskt hundene skjønner hva de skal. Håper å trene mer på dette framover. post-6334-1410711622,7314_thumb.jpg

post-6334-1410711622,7314_thumb.jpg

Sent fra min GT-I9505 via Tapatalk

post-6334-1410711662,2347_thumb.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...