Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det er vel på tide å presentere lille Heldi her inne. Hun ble født 6. januar 2011 og er etter Enden's Odny Fiedatter og Nordbrennas Bendik Bringer Lykke.

Vi har kost oss på valpekurs i vår og til helgen skal vi på sporkurs via Canis ved Hønefoss, det gleder jeg meg til.

I skrivende stund er hun 5,9 kg og passe høy (vanskelig å måle henne alene ja :))

Noen bilder:

2011-03-04131356.jpg

Fra hjemturen fra oppdretter

2011-05-28151410.jpg

Storesøster - staffen Troika kan brukes til seng og bitepute

2011-04-10133439.jpg

IMG_3508.jpg

Ett øre opp og ett ned, de veksler litt :)

Noen bilder fra valpekurset:

Hund2011149.jpg

Hund2011144.jpg

Hund2011147.jpg

Skrevet

Se der ja! Fiine Heldi :)

Har litt bilder av Heldi og Ophelia:

Heldi til høyre

minsket1-51.jpg

minsket-56.jpg

Her var hun vel 3 mnd?

minket5.jpg

Og siste møte mellom Heldi og Offe

minsket22-10.jpg

minsket23-6.jpg

minsket25-3.jpg

minsket26-4.jpg

Sliiten etter å ha herjet så fælt

minsket27-1.jpg

Håper det går greit at jeg la inn litt bilder av henne :)

Skrevet

Kjempefint at du la de inn! Vi må få til et lite treff igjen snart :) Vi må øve på tannvisning også :blink:

Ja, tannvisning er viktig! Ophelia trenger også all den treningen hun kan få ;) Må ihvertfall få til en trening før vålerbanen :)

  • 6 months later...
Skrevet

Heldi fyller 1 år i dag! Skjønner ikke helt hvor tiden har blitt av... Dagen har til nå blitt feiret med tur på golfbanen og kyllingklubber til lunsj. Noen bilder av Heldi og Troika:

2011-12-21113006.jpg

2011-12-21113012.jpg

2011-12-21113016.jpg

Skrevet

Gratulerer med dagen lille musa! :D Nå må vi få til en ringtrening snart! Og litt lek :)

Ja, det hadde vært koselig å se dere igjen snart! Og lek er hun i alle fall klar for når som helst om det er opp til henne :) Vi skal stille på Hellerudsletta i feb...
  • Like 1
Skrevet

Så fin hun er :) Og jeg synes Nordbrenna navnene er utrolig morsomme, Heidi Husmus er jo utrolig søtt :D

HeLdi husmus :rofl: Maaange som tror det er Heidi, så måtte bare rette opp :P

  • 2 years later...
Skrevet

På tide med litt oppdatering her, ser jeg. Heldi er 3.5 år nå og i helga har vi vært på blodsporkurs via raseklubben. Utrolig moro å se hvor raskt hundene skjønner hva de skal. Håper å trene mer på dette framover. post-6334-1410711622,7314_thumb.jpg

post-6334-1410711622,7314_thumb.jpg

Sent fra min GT-I9505 via Tapatalk

post-6334-1410711662,2347_thumb.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor ofte blir det valper sånn ca. Etter hver parring? Skjønner det er umulig å vite men sånn ca.    Vet at det ofte går tom også.
    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...