Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Flinkinger! Lp1 off snart :D

Tja neste år engang kanskje er enkelte ting vi må pirke på :innocent:

Så bra! Kult at Tindra er back on track!

Jaaa jeg er kjempe stolt over vesla :bananas:

Flinkinger! :)

Tusen takk :innocent:

  • 5 months later...
  • Svar 165
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Lille Tindra klarte bronse merket i dag Noe forstyrrende med Ipo trening vegg i vegg med masse bjeffing,men vi klarte det ihvertfall Så nå er vi klare for konkuranse kurs Legger ut poengene vi f

Tindra debuterte i dag og fikk: Exc,ck,cert,bir junior og 2 beste tispe(kun slått av en champion tispe) A mor svever litt på rosa skyer enda så bilder kommer senere

Tindra og bestemor Satea

  • 1 month later...
Skrevet

I går debuterte Tindra og jeg i Lp ringen offisielt på aussie spesialen. Jeg trudde faktisk jeg skulle dø litt på meg når jeg entret ringen så nervøs har jeg vel aldri vært noen gang. Vi fikk en smultring på fellesdekken. Det gikk en stor sort hannhund helt opp til ringbåndet nesten som prøvde og hilse på Tindra,men hun var ikke helt enig i det så hun boffet også løp hun opp til meg så vi ødela ihvertfall ikke for noen andre.Smultring blei det også på hopp over hinder da hun løp rundt isteden. Tannvisning fikk vi 9 på dommeren var så forskrekket over og ha hilst på en sosial sheltie(bare det varmet mamma hjertet). Ståen har vi jo sliti masse med og den fikk vi faktisk 8 på og hadde vi ikke hatt så treg stopp så hadde vi fått 10 sa dommeren så den øvelsen er jeg super fornøyd med da siden vi har sliti så fælt med akkurat den.Ellers så lå vi på 6,5 og 7 poeng.Dommeren trakk mye pga lyd og støting så det må vi få bort på en eller annen måte.Jeg må bare gruble litt på hvordan jeg skal få det bort uten og dempe henne for mye for hun er egentlig der jeg vil ha henne nå hvis man ser bort ifra lyden..

  • Like 1
  • 1 month later...
  • 8 months later...
Skrevet

Tindra og jeg gikk uoffesiellt stevne i dag..Stod over fellesdekken da jeg ikke vil at hun skal feile i konkurranse setting..Vi landet på 138 poeng og en fin 3 plass..Det beste var at dommeren synes at Tindra var en god hund så det står kun på førefeil så her må det bli skjerpings fremover..Det mest posetive i dag at det ikke var noen smultringer(uten om fellesdekken som vi stod over) og bare poeng over 5 :bananas: Heller ikke noe særlig demping i ringen eller lyd så a mor er strålende fornøyd i dag med vesla.. :bananas:

  • Like 4
Skrevet

Tindra var i dag på date noe som resulterte i parring med 15 min heng  :D

 

Dette er da kjekkasen 

Postet bilde

Dæven altså. Den ser nesten ikke ekte ut. Superlekker :wub:
Skrevet

Tindra og jeg gikk uoffesiellt stevne i dag..Stod over fellesdekken da jeg ikke vil at hun skal feile i konkurranse setting..Vi landet på 138 poeng og en fin 3 plass..Det beste var at dommeren synes at Tindra var en god hund så det står kun på førefeil så her må det bli skjerpings fremover..Det mest posetive i dag at det ikke var noen smultringer(uten om fellesdekken som vi stod over) og bare poeng over 5 :bananas: Heller ikke noe særlig demping i ringen eller lyd så a mor er strålende fornøyd i dag med vesla.. :bananas:

Hurra! :bananas::bananas:

  • 4 months later...
Skrevet

Wee i dag satt den endelig Tindra og jeg fikk opprykk til klasse 2 i Lp på kløfta i dag..Video og kritikk skjema kommer i morgen :D nå er det bare og ta beina fatt på klasse 2 øvelsene,men først skal vi gå noen flere stevner i klasse 1 så a mor får litt mere ring trening :P

  • Like 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...