Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Lager en tråd til min kjære hund :)

00cc5.jpg:wub:

Bøddi er en herlig gateblanding av Border Collie, og noe annet som jeg TROR er noe lapphund greier..Men han er mest BC, derfor sier jeg at han er BC når noen spør. Benny Duttskialainen, som han også kan bli kalt av oss her hjemme er helt fantastisk. Har hatt han siden han var 7 uker gammel. Han er født 04.12.09 og er om to dager 18 mnd gammel. Vi har vært igjennom en god del utfordringer sammen og vi begge har lært så utrolig mye av hverandre.

Bøddi driver med Agility, både hjemme og på trening. Og han har fortalt meg at han drømmer om engang å komme langt i konkurranser å slikt. Han skal bli landets beste, ler han mens han flyr over hinder og gjennom hjul. Han har allerede tatt Bronsemerkeprøven på 15 forskjellige hinder og besto på 82 sekunder med 1 feil som var fører sin feil! Han var bra stolt da han hoppet over siste hinder :aww:

Han liker å leke med eiere. Elsker å stupe i snøen, og digger å lære nye triks! Turer sier han heller aldri nei til!

Skal vedlikeholde denne tråden så mye jeg klarer :D

Skrevet

Må jo vise fram triksene sine :)

Her går han tilbake :)

Og her er han i innlæringsfasen på å boble i vann ! :) Ser ut som jeg dytter i han pølsebitene :rolleyes2:

Edit: Må bare si, at det er IKKE alle triksene han kan... er bare de to jeg har filmet :P

Skrevet

Nåw jaa, skjønner skjønner :lol:

Tok noen bilder av vofsen i går også. Han har hentet seg en trekloss fra kjæresten sin jobb :rolleyes2:

009.jpg

008.jpg

001.jpg

Her er jeg og Bøddi på Agility kurs :)

247859_1798264432777_1124743812_31602114_2527539_n.jpg

Så har jeg også lært Bøddi å hoppe i armene... Såååå søt! :wub: Klikke linken

Hunden!

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...