Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundefestivalen 2011


pippin

Recommended Posts

Skrevet

Lager en egen tråd her slik at flere kan legge til bilder fra festivalen! :)

Jeg har bare tatt bilder med digitalkamera så kvaliteten er deretter...

stren.jpg

ringen2.jpg

ringen.jpg

sankt.jpg

Ung leken gjeterhund

hvit2.jpg

hvit.jpg

De irske er så kule!

irsk2.jpg

irsk.jpg

Shiiiba!

shiba2.jpg

Valpen var så søt!

shiba1.jpg

leon.jpg

dalmis.jpg

gd.jpg

Fannhvit? Med de tre nydeligste samojedvalpene! Håper det er greit jeg legger ut bilde?

fannhvit.jpg

Cooorgi! Var mange fine corgier der, mange fine farge på de også.

corgi.jpg

Basenji!

basenji.jpg

Og så var det ekstreeeemt mange sheltier der! De holdt på med dømminga av disse omtrent hele tida mens vi var der.. Det tok sin tid :P

Det var vel de bildene som ble ok.. Morsom dag! Klarte å lavære å kjøpe noe også, til tross for at det var mye utstyr der til 50%!

  • Svar 75
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Så fine bilder :) Ser du har knipset bilde av Jubi også, dalmisen til venstre i bilden. Det er ikke jeg som holder henne, for jeg hjalp ei som stilte basset akkurat da :) Selv tok jeg ingen bilder, men det var det andre som gjorde for meg :)

Skrevet

Så fine bilder :) Ser du har knipset bilde av Jubi også, dalmisen til venstre i bilden. Det er ikke jeg som holder henne, for jeg hjalp ei som stilte basset akkurat da :) Selv tok jeg ingen bilder, men det var det andre som gjorde for meg :)

Jeg tenkte faktisk på deg når jeg så dalmisene :) Du kjenner vel Nina, Cempi og Cuba du? Hvis jeg ikke tar feil?

Hihi, rompa mi jo! Selvsagt er det greit :) :)

Hehe! Det er bra :) De er jo så skjønne..! :D Hvordan gikk det? Var de de eneste valpene som stilte? Begynner vel å bli unghunder nå sikkert... :P

Skrevet

Hehe! Det er bra :) De er jo så skjønne..! :D Hvordan gikk det? Var de de eneste valpene som stilte? Begynner vel å bli unghunder nå sikkert... :P

Takk:) Jo, det gikk fint! Mio ble bim, og tispene ble slått av ei eldre og mer ferdigutviklet tispe, og det er helt greit og rimelig. Fikk så mye skryt av dommeren og fine kritikker at vi er storfornøyde :)

De er snart 6 mnd forresten :)

Skrevet

Hallo Anita, du glemte å fortelle at den fine Jubien på bildet ble sjampis! :D :D

moro å se bilder, jeg sto akkurat på utkanten, så ble ikke med på noen av bildene (heldigvis :P )

Skrevet

Ja bare og låne ivei Fannhvit! ;) Alle kan ta det de vil :)

Synd jeg ikke skal ivei imorgen, men jeg må nesten sove ut, for jeg er dødsliten idag...! :P Hadde vært koselig og hilst på flere, men det får jeg ta igjen :) Skal på NKK i juli forhåpentligvis! :) Grattis til alle som gjorde det bra! :D

Visste ikke at du var der heller Lola! Skulle likt å hilse på pene Casper :)

Skrevet

awww... nå har vi sett bilde av rumpa til Fannhvit :aww: hihihih...

Fine bilder, også så pene rene baller da, jeg hadde ikke trodd de holdt seg hvite så lenge :o

Skrevet

Ja bare og låne ivei Fannhvit! ;) Alle kan ta det de vil :)

Synd jeg ikke skal ivei imorgen, men jeg må nesten sove ut, for jeg er dødsliten idag...! :P Hadde vært koselig og hilst på flere, men det får jeg ta igjen :) Skal på NKK i juli forhåpentligvis! :) Grattis til alle som gjorde det bra! :D

Visste ikke at du var der heller Lola! Skulle likt å hilse på pene Casper :)

Takk!

awww... nå har vi sett bilde av rumpa til Fannhvit :aww: hihihih...

Fine bilder, også så pene rene baller da, jeg hadde ikke trodd de holdt seg hvite så lenge :o

Thihi :P De ble vaska kvelden før, regner med de ikke blir så hvite i dag sånn som det regner ute, men men :) Voksenpelsen er fin, der preller det meste av. Valpepelsen ikke fullt så praktisk..

Skrevet

Thihi :P De ble vaska kvelden før, regner med de ikke blir så hvite i dag sånn som det regner ute, men men :) Voksenpelsen er fin, der preller det meste av. Valpepelsen ikke fullt så praktisk..

Akkurat som Amiga sin pels da, hun ble jo rullet i søle gang på gang og var faktisk dekt fra topp til tå, så ristet hun seg litt og jeg bare gned forsiktig over henne og hun var tørr og fin :P

Lykke til idag alle sammen!

Skrevet

Jeg tenkte faktisk på deg når jeg så dalmisene :) Du kjenner vel Nina, Cempi og Cuba du? Hvis jeg ikke tar feil?

Ja, det gjør jeg :)

Skrevet

Pictures!

Nansen kan!

DSC_0190.jpg

Søte valpen

DSC_0174.jpg

Icikarma's Qweeniebelle

DSC_0169.jpg

Fredrikken og

DSC_0162-1.jpg

Flere sone hunder som kan

DSC_0130.jpg

Big cloud of fluffy white dogs

DSC_0114-1.jpg

Liten setter tispe

DSC_0077.jpg

DSC_0070.jpg

Labbetuss :)

DSC_0046.jpg

Sonehunder om eg ikke tar veldig feil eller?

DSC_0045-1.jpg

Pene Ridgbacken

DSC_0040.jpg

Noen som kan fortelle meg hvilken rase dette er?

DSC_0036.jpg

"jeg går rett fremm, samme hva jeg støtter på"

DSC_0015.jpg

Skrevet

Uva venter og venter :)

FS283326.JPG

Fra gruppefinalen igår

FS283356.JPG

Lilla Enebys Un'Uva BIR 28.05.11

FS283387.JPG

Uva og konkurrenten Richo idag

FS293391.JPG

Uva og meg i farta, omtrent det eneste av ørten bilder hvor hun løper med hodet opp..

FS293413.JPG

:P

FS293428.JPG

Krelise og Pax

FS293429.JPG

FS293431.JPG

Sita-snuppa venter også

FS293499.JPG

Grander :wub:

FS293500.JPG

Fra gruppe2-finalen idag

FS293543.JPG

Skrevet

Jeg har bare tatt bilder med digitalkamera så kvaliteten er deretter...

Å, så gøy! Jeg trodde ingen brukte film lenger jeg, og en så ung old school-er da :D

Her er mitt lille bidrag. Det lille vantette kompaktkameraet hadde feil hvitbalanse, og hundesnuteavtrykk på linsa, men noe kunne reddes, iaf sånn noegenlunde ;)

Fra lørdagen

Naboen med hund blir satt på prøve i ringen;

HatchoIringen280511_1.jpg

Fiiine nabobikkja;

Hatcho290511_2.jpg

Nesten de minste (Tjekkisk rottehund?);

TjekkiskRottehund280511_1.jpg

Noen av de største;

IrskUlv290511_1.jpg

Staffenes BIR-finale;

BiRFinaleStaffe280511_2.jpg

Disse husker jeg ikke hva heter, men de har de lengste halene!

DSCF2687.jpg

Og vi traff den søteste og mest kosete whippetvalpen (Han er til salgs btw ;));

Valpen_ChaplinStren280511_.jpg

Fra søndagen

Chaplin hilser pent på Nada;

ChaplinHilserPentpNada2905.jpg

Fin Grandegutt;

GDhann290511_1.jpg

Kjempesøt Groenendal tispevalp som var på sosialisering;

GroenendalTispeValp290511_2.jpg

Line og Nada;

Line_Nada290511_1.jpg

Ble BiR valp :D

Line_NadaBiR01.jpg

Fannhvit med vakker tispevalp;

FannhvitSamjodTispe290511_1.jpg

Lekre Oliver;

Oliver290511_2.jpg

Oliver og Domino;

OliverDomino290511_1.jpg

Nansen og Vims viser seg fram;

Nansen290511_2.jpg

Men kanskje jeg heiet for høyt :icon_redface:

Nansen290511_3.jpg

Og her er de fire fineste GD gutta;

GDhanner290511_4.jpg

Og det var det :ahappy:

Skrevet

Lompelus: Den brune og hvite hunden tror jeg er en polsk mynde.

TeamTwo: De med lengst haler er spansk galgo :)

Masse flotte bilder folkens :)

Skrevet

Weeee flere bilder :D Morro å se :D Skulle ønske jeg gadd å dra idag også, så jo så koselig ut! Neste gang får jeg lete mer etter soniser! Da skal jeg på sonisjakt så jeg kan kosemose alle hundene deres! :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...