Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundefestivalen 2011


pippin

Recommended Posts

Skrevet

Lager en egen tråd her slik at flere kan legge til bilder fra festivalen! :)

Jeg har bare tatt bilder med digitalkamera så kvaliteten er deretter...

stren.jpg

ringen2.jpg

ringen.jpg

sankt.jpg

Ung leken gjeterhund

hvit2.jpg

hvit.jpg

De irske er så kule!

irsk2.jpg

irsk.jpg

Shiiiba!

shiba2.jpg

Valpen var så søt!

shiba1.jpg

leon.jpg

dalmis.jpg

gd.jpg

Fannhvit? Med de tre nydeligste samojedvalpene! Håper det er greit jeg legger ut bilde?

fannhvit.jpg

Cooorgi! Var mange fine corgier der, mange fine farge på de også.

corgi.jpg

Basenji!

basenji.jpg

Og så var det ekstreeeemt mange sheltier der! De holdt på med dømminga av disse omtrent hele tida mens vi var der.. Det tok sin tid :P

Det var vel de bildene som ble ok.. Morsom dag! Klarte å lavære å kjøpe noe også, til tross for at det var mye utstyr der til 50%!

  • Svar 75
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Så fine bilder :) Ser du har knipset bilde av Jubi også, dalmisen til venstre i bilden. Det er ikke jeg som holder henne, for jeg hjalp ei som stilte basset akkurat da :) Selv tok jeg ingen bilder, men det var det andre som gjorde for meg :)

Skrevet

Så fine bilder :) Ser du har knipset bilde av Jubi også, dalmisen til venstre i bilden. Det er ikke jeg som holder henne, for jeg hjalp ei som stilte basset akkurat da :) Selv tok jeg ingen bilder, men det var det andre som gjorde for meg :)

Jeg tenkte faktisk på deg når jeg så dalmisene :) Du kjenner vel Nina, Cempi og Cuba du? Hvis jeg ikke tar feil?

Hihi, rompa mi jo! Selvsagt er det greit :) :)

Hehe! Det er bra :) De er jo så skjønne..! :D Hvordan gikk det? Var de de eneste valpene som stilte? Begynner vel å bli unghunder nå sikkert... :P

Skrevet

Hehe! Det er bra :) De er jo så skjønne..! :D Hvordan gikk det? Var de de eneste valpene som stilte? Begynner vel å bli unghunder nå sikkert... :P

Takk:) Jo, det gikk fint! Mio ble bim, og tispene ble slått av ei eldre og mer ferdigutviklet tispe, og det er helt greit og rimelig. Fikk så mye skryt av dommeren og fine kritikker at vi er storfornøyde :)

De er snart 6 mnd forresten :)

Skrevet

Hallo Anita, du glemte å fortelle at den fine Jubien på bildet ble sjampis! :D :D

moro å se bilder, jeg sto akkurat på utkanten, så ble ikke med på noen av bildene (heldigvis :P )

Skrevet

Ja bare og låne ivei Fannhvit! ;) Alle kan ta det de vil :)

Synd jeg ikke skal ivei imorgen, men jeg må nesten sove ut, for jeg er dødsliten idag...! :P Hadde vært koselig og hilst på flere, men det får jeg ta igjen :) Skal på NKK i juli forhåpentligvis! :) Grattis til alle som gjorde det bra! :D

Visste ikke at du var der heller Lola! Skulle likt å hilse på pene Casper :)

Skrevet

awww... nå har vi sett bilde av rumpa til Fannhvit :aww: hihihih...

Fine bilder, også så pene rene baller da, jeg hadde ikke trodd de holdt seg hvite så lenge :o

Skrevet

Ja bare og låne ivei Fannhvit! ;) Alle kan ta det de vil :)

Synd jeg ikke skal ivei imorgen, men jeg må nesten sove ut, for jeg er dødsliten idag...! :P Hadde vært koselig og hilst på flere, men det får jeg ta igjen :) Skal på NKK i juli forhåpentligvis! :) Grattis til alle som gjorde det bra! :D

Visste ikke at du var der heller Lola! Skulle likt å hilse på pene Casper :)

Takk!

awww... nå har vi sett bilde av rumpa til Fannhvit :aww: hihihih...

Fine bilder, også så pene rene baller da, jeg hadde ikke trodd de holdt seg hvite så lenge :o

Thihi :P De ble vaska kvelden før, regner med de ikke blir så hvite i dag sånn som det regner ute, men men :) Voksenpelsen er fin, der preller det meste av. Valpepelsen ikke fullt så praktisk..

Skrevet

Thihi :P De ble vaska kvelden før, regner med de ikke blir så hvite i dag sånn som det regner ute, men men :) Voksenpelsen er fin, der preller det meste av. Valpepelsen ikke fullt så praktisk..

Akkurat som Amiga sin pels da, hun ble jo rullet i søle gang på gang og var faktisk dekt fra topp til tå, så ristet hun seg litt og jeg bare gned forsiktig over henne og hun var tørr og fin :P

Lykke til idag alle sammen!

Skrevet

Jeg tenkte faktisk på deg når jeg så dalmisene :) Du kjenner vel Nina, Cempi og Cuba du? Hvis jeg ikke tar feil?

Ja, det gjør jeg :)

Skrevet

Pictures!

Nansen kan!

DSC_0190.jpg

Søte valpen

DSC_0174.jpg

Icikarma's Qweeniebelle

DSC_0169.jpg

Fredrikken og

DSC_0162-1.jpg

Flere sone hunder som kan

DSC_0130.jpg

Big cloud of fluffy white dogs

DSC_0114-1.jpg

Liten setter tispe

DSC_0077.jpg

DSC_0070.jpg

Labbetuss :)

DSC_0046.jpg

Sonehunder om eg ikke tar veldig feil eller?

DSC_0045-1.jpg

Pene Ridgbacken

DSC_0040.jpg

Noen som kan fortelle meg hvilken rase dette er?

DSC_0036.jpg

"jeg går rett fremm, samme hva jeg støtter på"

DSC_0015.jpg

Skrevet

Uva venter og venter :)

FS283326.JPG

Fra gruppefinalen igår

FS283356.JPG

Lilla Enebys Un'Uva BIR 28.05.11

FS283387.JPG

Uva og konkurrenten Richo idag

FS293391.JPG

Uva og meg i farta, omtrent det eneste av ørten bilder hvor hun løper med hodet opp..

FS293413.JPG

:P

FS293428.JPG

Krelise og Pax

FS293429.JPG

FS293431.JPG

Sita-snuppa venter også

FS293499.JPG

Grander :wub:

FS293500.JPG

Fra gruppe2-finalen idag

FS293543.JPG

Skrevet

Jeg har bare tatt bilder med digitalkamera så kvaliteten er deretter...

Å, så gøy! Jeg trodde ingen brukte film lenger jeg, og en så ung old school-er da :D

Her er mitt lille bidrag. Det lille vantette kompaktkameraet hadde feil hvitbalanse, og hundesnuteavtrykk på linsa, men noe kunne reddes, iaf sånn noegenlunde ;)

Fra lørdagen

Naboen med hund blir satt på prøve i ringen;

HatchoIringen280511_1.jpg

Fiiine nabobikkja;

Hatcho290511_2.jpg

Nesten de minste (Tjekkisk rottehund?);

TjekkiskRottehund280511_1.jpg

Noen av de største;

IrskUlv290511_1.jpg

Staffenes BIR-finale;

BiRFinaleStaffe280511_2.jpg

Disse husker jeg ikke hva heter, men de har de lengste halene!

DSCF2687.jpg

Og vi traff den søteste og mest kosete whippetvalpen (Han er til salgs btw ;));

Valpen_ChaplinStren280511_.jpg

Fra søndagen

Chaplin hilser pent på Nada;

ChaplinHilserPentpNada2905.jpg

Fin Grandegutt;

GDhann290511_1.jpg

Kjempesøt Groenendal tispevalp som var på sosialisering;

GroenendalTispeValp290511_2.jpg

Line og Nada;

Line_Nada290511_1.jpg

Ble BiR valp :D

Line_NadaBiR01.jpg

Fannhvit med vakker tispevalp;

FannhvitSamjodTispe290511_1.jpg

Lekre Oliver;

Oliver290511_2.jpg

Oliver og Domino;

OliverDomino290511_1.jpg

Nansen og Vims viser seg fram;

Nansen290511_2.jpg

Men kanskje jeg heiet for høyt :icon_redface:

Nansen290511_3.jpg

Og her er de fire fineste GD gutta;

GDhanner290511_4.jpg

Og det var det :ahappy:

Skrevet

Lompelus: Den brune og hvite hunden tror jeg er en polsk mynde.

TeamTwo: De med lengst haler er spansk galgo :)

Masse flotte bilder folkens :)

Skrevet

Weeee flere bilder :D Morro å se :D Skulle ønske jeg gadd å dra idag også, så jo så koselig ut! Neste gang får jeg lete mer etter soniser! Da skal jeg på sonisjakt så jeg kan kosemose alle hundene deres! :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke et dumt spørsmål i det hele tatt! Det er faktisk veldig lurt å tenke på både helse, mengde og hva slags belønning man bruker. Til valp ville jeg brukt små, myke godbiter som er lette å spise raskt. Poenget er at bitene skal være bittesmå, spesielt når du belønner ofte. Bruker du mye godbiter i trening, kan du gjerne ta litt av dagsrasjonen og bruke den som treningsmat. I starten belønner man ofte, fordi valpen skal forstå hva som lønner seg. Etter hvert som atferden blir mer stabil, kan du begynne å belønne mer variert: noen ganger godbit, noen ganger ros, noen ganger lek, noen ganger å få snuse, hilse eller løpe videre. Lek kan også være en veldig god belønning, særlig for valper som synes drakamp, jaktlek eller leke sammen med deg er gøy. Du trenger ikke ha alle lommer fulle for alltid, men i valpeperioden er det smart å ha belønning lett tilgjengelig. Etter hvert faser du ikke belønningen helt ut, men du belønner sjeldnere og mer strategisk. Jeg har skrevet mer om ulike typer belønning her: Belønning – hvordan og med hva belønner jeg hunden min?
    • Jeg har en venninne som har to hunder mad navn Emmy og Lilly, så det var litt morsomt! Jeg synes Emmy er finest av de tre
    • Ja, det kan absolutt virke som om en hund har “null sosiale ferdigheter”, spesielt hvis hun har hatt lite gode erfaringer med andre hunder, dårlig sosialisering, mye stress eller har lært at konflikt er den tryggeste strategien. Men ofte handler det ikke om at hunden “ikke gidder å forstå”, men at hun blir så stresset, usikker eller gira at hun ikke klarer å lese signalene godt nok. Da kan hun enten bli for intens, gå for tett på, overse dempende signaler eller reagere kraftig når andre hunder sier ifra. Jeg ville ikke latt henne “finne ut av det selv” med andre hunder hvis det stadig ender i konflikt. Da får hun bare mer trening i feil strategi, og de andre hundene får en dårlig opplevelse. I stedet ville jeg jobbet med veldig kontrollerte møter: god avstand, rolige hunder, korte økter, parallelle turer og pauser før det bikker over. Målet er ikke nødvendigvis at hun skal bli sosial med alle hunder, men at hun lærer å være rolig rundt andre hunder uten å måtte bort, mase, kjefte eller skape konflikt.
    • Hei! Jeg ville vært litt forsiktig med å tolke dette som “bølling”, selv om det kan se sånn ut. Hos usikre hunder kan bjeffing fort bli en strategi som fungerer: “jeg bjeffer, og da får jeg mer kontroll / den andre hunden holder avstand”. Selv om nabohunden er snill, betyr ikke det nødvendigvis at Lilje opplever situasjonen som trygg. Jeg ville derfor ikke latt henne være tett på ham når hun kjefter, men heller bruke ham som en trygg treningshund på større avstand. Gå parallelle turer der hun slipper direkte kontakt, blikk og press. Belønn rolig atferd, snusing, kontakt med deg og det å kunne se ham uten å reagere. Hvis hun begynner å kjefte, er dere sannsynligvis for nærme eller situasjonen varer for lenge. Målet er ikke at hun skal “skjerpe seg”, men at hun lærer en annen strategi enn å skremme bort. Og for nabohundens skyld er det helt fair å skjerme ham fra å bli kjeftet på tett oppi. Jeg ville fortsatt brukt snille hunder i treningen, men med mer avstand, kortere økter og mindre direkte samhandling. Jeg har skrevet mer om dette her: Hunden bjeffer på andre hunder – hva kan du gjøre?
    • Hei! Dette høres ut som en hund som allerede går med ganske høyt stressnivå, og da kan bilkjøring fort bli veldig overveldende. Særlig for en omplasseringshund som fortsatt er i en ny situasjon. Jeg ville forsøkt å dele biltreningen opp i veldig små steg, og ikke bare “kjøre mer” for at hun skal venne seg til det. Start gjerne med bilen helt i ro: gå bort til bilen, belønn, gå vekk igjen. Etter hvert kan hun være inni bilen uten at dere kjører, så med motoren på, og til slutt veldig korte kjøreturer. Målet er at bilen gradvis blir forutsigbar og trygg, ikke noe hun må “holde ut”. At hun ikke takler å være alene i bilen, ville jeg trent på separat og på samme måte: så korte avstander/sekunder at hun ikke rekker å få panikk. Jeg har skrevet en mer konkret steg-for-steg-guide her: Biltrening for redde hunder
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...