Gå til innhold
Hundesonen.no

Yippies grooming-tips


borderen

Recommended Posts

Skrevet

"Det ække så my som ska te!"



  • Ta et stk skitten hund på et bord
  • Bruk og kjøkkensaks (anbefaler Fiskars) og klipp 2-10 cm av bukser, faner og ører. Kjafs i vei i den tovete pelsen til det ser kortere ut (om det blir litt mer jevne tugger er dette et pluss)
  • Bruk en børste eller kam og gre hunden. Det er mye lettere nå som f.eks buksene er 10 cm kortere
  • Vask hunden med såpe og varmt vann
  • La hunden tørke

FØR

IMG_2295.jpg

IMG_2296.jpg

IMG_2300.jpg

Nødvendig utstyr (+ shampoo)

ETTER:

IMG_2311.jpg

IMG_2320.jpg

Hihi... Ganske skam-klipt... ;)

IMG_2315-1.jpg

Skrevet

Ja du må være en flink frisør, hadde jeg tatt en "kjafs" her og der hadde det ikke sett ut her i gården. Her er det kammer, børster, karder, effileringssaks og vanlig saks - å ennda blir det ikke så bra som din "gårdsklipp" *gaaaaah* :icon_confused:

Skrevet

Fikk nærmest kjeft av moren min for at jeg hadde stelt hunden hennes, fordi "Nå ser hun jo ENDA tjukkere ut!" Haha!

Hun har skikkelig dritt-pels. Den er umulig å få hvit (og i beste fall et den hvit 1 dag før den blir gul-grå). I tillegg er den veldig tykk og myk med masse tynne hårstrå slik at det blir litt som bomull i brystet og dermed tuggete og skittent... Men hun er veeeldig myk å kose med, da ;)

Det ser litt bedre ut på bilde enn i virkeligheten. Det er ganske så hakkete, men etter et par dager vil jeg tro det ikke synes... Ble litt overrasket over at det gikk såpass greit å klippe henne når mens hun var ubørstet og uvasket. Før har jeg liksom gjort alt i omvendt rekkefølge (børst, bad, børst, klipp), men å bare kjafse i tuggene gikk mye raskere og helt smertefitt! :lol: Flaks kalles det kanskje (evt Marens inovative klippe-tips)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...