Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Navn: Rappfoten's Anja

Kallenavn: Java

Farge: Hvit, fawn particolor med sorte "frynser"?

Født: 07.02.2011

Mor er Siprex Cille og far er Bad Boy Cosmo. :)

Lille rampen er snart fire måneder gammel, og her er noen bilder fra første uka vår og frem til nå. Skulle ønske jeg hadde bilder av hun og Nemi sammen, men de sitter sjeldent stille samtidig. :whistle: Ellers er hun som valper flest veldig lærenem og morsom å trene, men napper litt og synes aldri hun får godbiten raskt nok. Proppfull med energi og påfunn.

20110417_JavasForsteDag_9667_web.jpg

Java 10 uker. Her hilser hun på naboens gamle schæferhann. Ikke redd for noe som helst!

20110417_JavasForsteDag_9665_web.jpg

Full av pøbel...

20110424_DiverseApril_9760_web.jpg

Min, og bare min!

20110424_DiverseApril_9732_web.jpg

Soler seg..

20110511_JavaHundeparken_0807.jpg

Speider etter flokken!

20110511_JavaHundeparken_0837.jpg

Java med Caesar ute på tunet. Han er jo helt betatt stakkars.

20110428_HundeneAnchVei_0136_web.jpg

Java med bestevenn Caesar

20110519_Java14uker_1518_web.jpg

Java 14,uker

Skrevet

Kjempefin! Blir spennende å følge!

Så søt da :wub: Og kjempefint navn altså :innocent:

Nydelig! :wub:

Takker! Hun er en artig liten sak! Ganske kraftig for alderen.

Navnet hennes ja.. Har ikke sett noen andre rundt med det, men da har vi en til på Sonen! Hun er kalt Java fordi "pappa'n" er IT-programmerer, og fordi vi hadde en fantastisk liten rottefrøken før som het det. :ahappy:

Skrevet

Ååååå så herlig

*mere bilder*mere bilder*

Det kommer! Hun er kjapp til å "posere" når jeg tar frem kameraet. Sånn har hun visst vært helt siden hun var bitteliten i følge oppdretter. :wub:

Så flott hun er! :) Likte godt tegningene.

Takker! Particolor i seg selv er ikke så uvanlig, men det at hun er "rammet inn" er ganske morsomt. Lille banditten! Søsknene er sorte/hvite, blå/hvite, og en rødbrindle hann med hvit maske. Skikkelig blanda drops.

Skrevet

Så nydelig :wub: farlig for meg å se slike tråder med whippet-valper nå!

Hehe, har tråden din friskt i minnet! :whistle::D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...