Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 62
  • Created
  • Siste svar

Jeg mistenker at du har rett i dine mistanker, Anette. Funker ikke i Opera heller. :P

Satt og fiklet på et annet forum i helga som kjører samme engine som hundesonen og vi endte opp med å finne bugs i Firefox :whistle:

Simira: ikke i mange FF jeg prøvde på flere pcer. Er du i unix nå forøvrig?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kan du teste om det samme skjer i chrome?

http://www.google.com/chrome/?hl=no

Satt og fiklet på et annet forum i helga som kjører samme engine som hundesonen og vi endte opp med å finne bugs i Firefox :whistle:

Simira: ikke i mange FF jeg prøvde på flere pcer. Er du i unix nå forøvrig?

Firefox 3.6.16 på Windows 7. Dette innlegger er i Chrome, funker her også. Men ikke i nyeste versjon av Opera, på Windows 7. Skal boote og prøve Ubuntu etterpå (må bare spille ferdig Transamerica først :P ).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har sitti og testet masse og det er/skal ikke være brukerspesifikt men er noen browsere som kødder.

*gruble videre*

Det fungerte bra her i IE også fram til en oppgradering av nettleseren. Etter det har det ikke fungert. Det fungerer dog bra i FF, men den liker jeg egentlig ikke helt.

Tilfeldige sitater.

Funker hos meg også nå, det har det ikke gjordt på evigheter. Bruker FF.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det bare hos meg eller en generell tendens? Noe å gjøre med?

Funker ikke her heller, men er lenge siden det har gjordt det nå...

Funker fint her, og kan ikke si jeg har hatt noe problemer med det..

Funker fint her og, men ikke på kjæresten sin mini laptop.

Hvilken browser bruker du da Mari? Og hvilken bruker du på Riots PC ob?

Har ikke funket her heller på evigheter. Bruker FF, og har prøvd å slette cookies osv. uten hell.

Jeg mistenker at du har rett i dine mistanker, Anette. Funker ikke i Opera heller. :P

Jepp... funker :P

Har ikke hatt noe problem med det jeg. Har nyeste firefox nå.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ditto.

Bruker FF, og sitter på mac. Jeg er ganske sikker på at det ikke har fungert siden sonen ble oppgradert.

Bare tester.

Edit: funker fortsatt fint her. Merkelig at det ikke fungerer når folk bruker samme nettleser osv :icon_confused:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bare tester.

Edit: funker fortsatt fint her. Merkelig at det ikke fungerer når folk bruker samme nettleser osv :icon_confused:

Også går det på Operativsystem, service packs, tillegg i browsere ol. Når vi satt og testet her så feilet det plutselig også fungerte igjen. Finner liksom ikke et mønster :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Også går det på Operativsystem, service packs, tillegg i browsere ol. Når vi satt og testet her så feilet det plutselig også fungerte igjen. Finner liksom ikke et mønster :P

Ja, det er tydeligvis mye som spiller inn, for når jeg går inn via IE på "hjemmekontorsystemet" på privatpc'n, så fungerer multisitat utmerket, men ikke når jeg kjører direkte fra PC'n liksom (om det var forståelig).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...