Gå til innhold
Hundesonen.no

LC-treninger


Nowisclee

Recommended Posts

Mandag 23. mai er det LC-trening på Bjerke travbane fra 18.00. Påmelding på forhånd, på www.lurecoursing.no :ahappy: Dette er for hunder over 12 mnd og som gjerne har litt erfaring fra før.

Nybegynnere og hunder yngre enn 12 mnd har muligheten til å dra på rettbanetrening på Øvrevoll galoppbane onsdag 25.mai, fra klokken 19.00. :ahappy:

LC er en bruksprøve for mynder(gruppe 10-hunder), samt Faraohund, Etnahund, Podenco- og Podengo-rasene fra gruppe 5. (Basenji får ikke konkurrere i Norge, men må ta lisens i Norge for å konkurrere utenlands.)

Jeg skal selv på Bjerke med Lundii, og forhåpentligvis få tatt et testløp, hvis vi finner en støttehund/løpspartner til henne. :ahappy:

Og det er veldig lov å komme og se på selv om man ikke har mynde eller podenco-rase, altså! Og gjerne ta med kameraet også! :innocent:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Woho! Tror Cosmo kommer til å elske det! :D

Nå ser det ut som jeg ikke får tatt testløp da. :/ Sendte en mail, men det hadde sneket seg inn en feil i mailadressen, så har ikke funnet noen støttehund, og da går det jo ikke. :aww: Får bli neste gang, i morgen skal hun få prøve å løpe med munnkurv for første gang i stedet, tenker jeg. :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kan man få være med på treninger med andre gale hetshunder også...? :whistle: Er det rettbaneløp på Bjerke også, eller får de en mykere stopp?

Aiko har prøvd munnkurv, og jeg trur hun følte seg ganske så barsk, hehe.

Trenger de munnkurv for å løpe alene? Får de løpe alene på rettbane?

Cosmo har bare løpt "sikksakk" av mangel på bedre ord :P før.

Tror man får være med med andre hvis de har tid, iallefall, og om man spør på forhånd, da pleier de å ha tid til noen, tror jeg. Iallefall på forrige rettbanetrening var det både boxer og welsh springer som fikk løpe. :ahappy:

På Bjerke er det ikke rettbanetrening, nei, der er vanlig trening. Og påmelding på forhånd. På Øvrevoll er det rettbanetrening, og bare å møte opp, ingen forhåndspåmelding.

De trenger ikke munnkurv når de løper alene, og ja, de kan alltid få løpe alene, det er kun hvis du selv har en løpspartner, eller ønsker det og spør om de kan finne en, at de får løpe sammen med noen. :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Må han være der? Jeg tenker det kan være greit som en del av alenetreningen etterhvert, men så lenge dere er hjemme disse første ukene så ser jeg ingen grunn til å stenge ham inne der med mindre dere har behov for å skjerme ham for noe, unna gulvvask, støvsuging og sånt. Men selv det er også ting han bør bli vant til, strengt tatt. La valpegrinda være åpen så mye som mulig både dag og natt, så lærer han nok å finne roen etterhvert.
    • Valpen vår på snart 10 uker er vandt med valpeinnhegning med et bur inni(dør åpen til buret) på batteristandard. Vi sover enn så lenge på madrass på utsiden av innhegningen. Men på dagtid blir han helt rabiat når han blir satt i innhegningen. Hyler og skriker i evigheter selv når han ser oss. Vi vet han både har er mett, har tisset og bæsjet og behovene hans er fylt. Hvor lege skal han få lov å holde på før jeg gir opp? Valpehjerte får jo vondt av han, men vil jo heller ikke gi opp for lett. Vi vet det enda er tidlig og vi har fri helt frem til nytt år for å være hjemme med han. Gode tips og råd mottas med takk. 
    • Kan stedet jeg beordrer hunden for irettesettelse være den vanlige dagsenga i stua eller bør det være et separat sted/seng?
    • Jeg har hentet flere valper gjennom årene og har aldri tenkt over at det er noe problem at tisper i huset har løpetid.  Tror det går fint med både tispe og valp.
    • Ja han har teppe fra dem. Han koser seg fint i buret sitt på dagtid.  hittil må vi ut med ham rundt kl 02 og igjen kl 05.30 når han våkner på morningen. Han blir tatt ut for å tisse og legger seg raskt tilbake i buret. Men går 3-5 minutter så kommer han tuslende over på madrassen. Vi får prøve å legge oss utenfor å se hvordan det går. Bare håpe. Vi ikke vekker han for mye da når vi flytter madrassen vi skal sove på.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...