Gå til innhold
Hundesonen.no

Høne drept av hund


Angilja

Recommended Posts

Skrevet

Jøss. Er det agurktid allerede?

Kjedelig episode, men jeg ser forøvrig ikke sammenhengen mellom båndtvang og barnedrap...

Skrevet

"– For bare få år siden hadde vi en hendelse i Hedmark der en liten gutt ble bitt i hjel av hund. Derfor går vi også ut med henstilling om å respektere båndtvangen, selv om denne saken «bare» handlet om ei høne, sier Brynjar Einum.

Et raskt søk på Google, viser flere tilfeller også i utlandet der hunder har tatt livet av små barn."

WTF? Major fail.

Ellers; Katt dreper mus.

Skrevet

:rolleyes2:

Båndtvangen har da aldri vært til for hverken høner eller menneskebarn.

Skrevet

Det er vel noen år siden vi har hatt barnedrap i Norge av hund? Har vi hatt mer enn to forresten? Imponerende artikkel, for å ikke snakke om lensmannen som ikke ser forskjell på høner og barn... :rolleyes2:

Nå skal ikke hunder drepe hverken høner, andre hunder, barn eller hva det nå måtte være. Men "hva om det hadde vært et barn" starter å bli veldig oppbrukt...

Skrevet

Jøss, at eg ikkje virderte å gå til avisen når naboen sin hund knerta to av mine høner når eg var liten då. Det endte med ein : erstatning for hønene og litt sorg hos meg, så ferdig med det liksom.

Skjønner det er lite nyheiter ute og går når dette får prioritet.

Nei det skal ikkje skje, men det gjer det.

Og dei fleste hunder skiller ganske så bra på høne og barn, ellers burde den kanskje ikkje vera blant oss

Skrevet

Vår akitahanne drepte en måsunge som forvillet seg inn i hundegården... Skulle jeg ringt avisen og sagt: Nå må alle barn passe seg for å gå inn i hundegården til fremmede hunder??????????

Forøvrig var han ikke interessert i å spise frittgående høner...

Skrevet

Ganzie drepte en mus en gang. kanskje ikke helt det samme som en høne, men jeg burde kanskje ikke ha henne i senga mer? Man vet jo aldri :icon_confused:

Jeg mener:

38541.jpg

Skrevet
:lol: Ganzie er konge! Pipskvik hilser og sier han kan ha selvforsvars (og kamikazekurs) for høner og haner som trues av båndtvangsbrytende hunder. :aww:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...