Gå til innhold
Hundesonen.no

NO*Ped Alba Dono Dare


Sirius

Recommended Posts

Heisann!

Sidan begge hundane har sin eigen tråd, må vel Dono også få ein.

Dono er ein hellig birma som var fødd 19. januar. Han er ein skikkelig rampekatt.

Han er bestevenn med Junah, men litt skeptisk på Anja.

Han synes det er artig å gjere alt han ikkje får lov til, og ELSKER å vere ute.

Han er registrert som brunmaska, men er byrja lure på om han er nærmare sjokolade.

Dono kan desverre ikkje brukast til utstilling då han ikkje har god nok sokk på eine framfoten,

men ein god ein er han uansett!

IMG_7616.jpg

dono1.jpg

IMG_8291.jpg

Det skal også seiast at han er ein skrikarunge. Om han vert aleine, eller ikkje får det som han vil, så hyyyyler han.

IMG_8206.jpg

IMG_8172.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 months later...
  • 1 month later...

For en fiin pus :wub: Hellig birma er den fineste katterasen synes jeg. Heldig du, som har hellig birma og sheltie :thumbsup:

Takk for det! Det er ei herlig rase! Sheltien og han er faktisk kjempe gode venner. Dei er helt herlige saman. Så dette er god kombo! ;-)

Så nydelig! :wub: også blir jeg litt glad inni meg av å se en rasekatt som går løs ute :)

Han hadde vert ett mareritt å halde inne. Alle katter fortjener sjangsen til frisk luft, og utforsking! :-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for det! Det er ei herlig rase! Sheltien og han er faktisk kjempe gode venner. Dei er helt herlige saman. Så dette er god kombo! ;-)

Sheltier er fantastiske med andre dyr da :D Sheltien min er bestevenn med kaninene hjemme, håper på samme resultat med henne og kattungen jeg henter på søndag :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tiden flyr og lille bebbisen blir snart året. 😱 Hun er fremdeles kanskje 6mnd i sitt eget hode da. 😂 Dagens agenda så slik ut 😴 etter å ha trent litt på fokus med bestekompis whippeten Leo som distraksjon, og så gått ett spor i nytt terreng etter en god times pause i bilen. 😁    Tidligere i mars når vi passet på ett lite småbruk. Fant en fin foss!   et par fra den lille uka vi hadde snø her sørvest. 😂
    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...