Gå til innhold
Hundesonen.no

NO*Ped Alba Dono Dare


Sirius

Recommended Posts

Skrevet

Heisann!

Sidan begge hundane har sin eigen tråd, må vel Dono også få ein.

Dono er ein hellig birma som var fødd 19. januar. Han er ein skikkelig rampekatt.

Han er bestevenn med Junah, men litt skeptisk på Anja.

Han synes det er artig å gjere alt han ikkje får lov til, og ELSKER å vere ute.

Han er registrert som brunmaska, men er byrja lure på om han er nærmare sjokolade.

Dono kan desverre ikkje brukast til utstilling då han ikkje har god nok sokk på eine framfoten,

men ein god ein er han uansett!

IMG_7616.jpg

dono1.jpg

IMG_8291.jpg

Det skal også seiast at han er ein skrikarunge. Om han vert aleine, eller ikkje får det som han vil, så hyyyyler han.

IMG_8206.jpg

IMG_8172.jpg

Skrevet

Takk! :)

Dette er vår første birma. Har hit til oppdaget at dei er ikkje som andre kattar.

Veldig sosial og pratete er iallfall Dono! :)

  • 3 months later...
  • 1 month later...
Skrevet

Lurer fælt på hvordan denne karen ser ut nå :P

Det kan du få svar på! Tenkte faktisk å legge ut nokre bilete:

IMG_2126.jpgIMG_1952.jpgIMG_1927.jpg

Skrevet

For en fiin pus :wub: Hellig birma er den fineste katterasen synes jeg. Heldig du, som har hellig birma og sheltie :thumbsup:

Takk for det! Det er ei herlig rase! Sheltien og han er faktisk kjempe gode venner. Dei er helt herlige saman. Så dette er god kombo! ;-)

Så nydelig! :wub: også blir jeg litt glad inni meg av å se en rasekatt som går løs ute :)

Han hadde vert ett mareritt å halde inne. Alle katter fortjener sjangsen til frisk luft, og utforsking! :-)

Skrevet

Utrolig nydelig! Er ingen katteperson, jeg, men blir det nesten av å se på han der.

Liker katteholdet ditt. Du har helt rett - alle katter fortjener et skikkelig liv :)

Skrevet

Takk for det! Det er ei herlig rase! Sheltien og han er faktisk kjempe gode venner. Dei er helt herlige saman. Så dette er god kombo! ;-)

Sheltier er fantastiske med andre dyr da :D Sheltien min er bestevenn med kaninene hjemme, håper på samme resultat med henne og kattungen jeg henter på søndag :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...