Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kuppings uten å ha lest tråden eller hjemmesider

*fy skamme*

Fant et par pakninger med Exspot, men mangler selve forpakningen, sant det er 2 pipetter for hund over 15kg og under 30kg? Én i nakken, en ved halerota?

Kan man bruke både Exspot og Scalibor på samme tid? Husker der stod noe i halsbåndvedlegget om at det ikke skulle brukes sammen med medisiner som inneholder etternavnet middel. Tenker ikke vi skulle gjøre det da vi ofte er i ved vann som bades i, men kjekt å vite uansett.

  • Svar 135
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

... Seriøst? Ja, flått kan være irriterende og potensielt farlig om man ikke passer på å plukke dem av nokså raskt, men å styre hele livet sitt etter hvor flåtten befinner seg, er ikke det nokså drøyt

Jeg bor i "flåttland", og bruker expot. Så lenge de blir behandlet med expot så får de ikke flått. Jeg sjekker de derfor ikke

Skrevet

Hvor kjøper du det og er det dyrt? :)Vi sliter med ganske mye flott på vår, vil ravhalsbåndet funke like bra på en havanais med lang pels? Hvis det hadde det vært noe å vurdere :)Edit: er jo ikke sikkert du vet men.. :pSent from my iPhone using Tapatalk

De hadde egne for langhårede hunder da jeg bestilte hvertfall, på flatthalsband.com :)
Skrevet

Kuppings uten å ha lest tråden eller hjemmesider

*fy skamme*

Fant et par pakninger med Exspot, men mangler selve forpakningen, sant det er 2 pipetter for hund over 15kg og under 30kg? Én i nakken, en ved halerota?

Kan man bruke både Exspot og Scalibor på samme tid? Husker der stod noe i halsbåndvedlegget om at det ikke skulle brukes sammen med medisiner som inneholder etternavnet middel. Tenker ikke vi skulle gjøre det da vi ofte er i ved vann som bades i, men kjekt å vite uansett.

Her er pakningsvedlegget: http://www.msd-animal-health.no/products/117_46409_2/productdetails.aspx og her er Scalibor sitt: http://www.felleskatalogen.no/m/medisin-vet/scalibor-vet-msd-animal-health-563760
Skrevet

Bader min egen hund med kokosolje ukentlig, og som en bonus er dette noe flåtten også misliker. Får se om det holder i seg selv, ellers har jeg også veldig god erfaring med spray kokt av rosmarin og sitron. Bedre erfaring med det for å holde flåtten unna enn Exspot, og ikke minst er det mye bedre for hunden å ikke bli utsatt for giften.

Ooh, dette hørtes lurt ut! Bruker du shampo og balsam først også putter i kokosolje til slutt? Og blir pelsen fettete og sånt? Kjenner jeg er litt redd for å putte det i en puddelpels som floker noe voldsomt for tiden :P men kanskje det bare løsner opp floker? Og bruker du ren kokosolje? Eller er det en spesiell type som egner seg for hund? :) ble litt mange spørsmål :P men liker ikke bruke gift på hunden om jeg ikke må :)

--------

Vi plukket en flått tidligere og puttet en sånn dings som lager høyfrekvent lyd i halsbåndet til Enya og etter det har det ikke vært noe. Vi bor jo midt i flåttland, så håper dingsen funker og at det ikke bare er flaks :) men vi har kjøpt byvantic (er det sånn det skrives? :P) og må vel ty til det hvis ikke noe annet funker..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Vi hadde stor sukksess med å strø litt hvitløkspulver over maten til hunden noen dager i uka i fjor. Nå er det vel ganske stor uenighet om hvorvidt tørket hvitløk er farlig for hunder, men jeg har vel mine tvil om at Vom og Hundemat hadde solgt det hvis det var så ille?

Men som sagt, i år bruker vi bare ingenting, muligens litt hvitløkspulver igjen om vi skal ut på langutur over flere døgn i områder med mye flått :)

Guest Yellow
Skrevet

@ Kokosolje du tenkte på? Fås kjøpt på helsekost samt noen matbutikker med stort utvalg, til en billig penge. :) Spesielt siden den er så drøy. Teen koker jeg selv, avkjøler og heller på sprayflaske.

@førstegangs Jeg blander shampoo i en flaske sammen med vann og bare en teskje kokosolje, istedenfor balsam. :) Bruker det først og fremst på grunn av pelsen og huden, for det pleier veldig godt min hund tørre pels(hår) som floker seg lett, samtidig som den jo er helt naturlig uten noen skadelige stoffer, og hadde problemer med å finne en balsam som ikke hadde det. (Hunden min har og hatt noe problemer med huden, noe som denne skal være veldig god for, med antibakterielle og sopphemmende egenskaper, samt mykgjør huden).

Det skal veldig lite til før det blir fett, men når jeg kun blander i en teskje blir den ikke det. Kjøper Extra Virgin, men den som ikke er det har sikkert like god virkning på pels.

Skrevet

Skal på ferie sør i Sverige i år og skal ha med Eine (labrador). Vi blir vel ca to uker. Hva bør jeg behandle ham med? Her nordpå har vi jo ikke flått, så er jo ikke vant til slike ekle saker. Bør jeg sjekke over ham hver dag? Hvordan får man løs en flått?

Skrevet

Hva burde jeg bruke som flåttmiddel på en veldig ung valp?

Jeg har brukt frontline på mine når de har vært valp/unghund, etter avtale med veterinær :)

Skrevet

Skal på ferie sør i Sverige i år og skal ha med Eine (labrador). Vi blir vel ca to uker. Hva bør jeg behandle ham med? Her nordpå har vi jo ikke flått, så er jo ikke vant til slike ekle saker. Bør jeg sjekke over ham hver dag? Hvordan får man løs en flått?

Jeg bor i "flåttland", og bruker expot. Så lenge de blir behandlet med expot så får de ikke flått. Jeg sjekker de derfor ikke :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
    • Hovawart er vel en vokterhund mer enn en gjeterhund, altså type hunder som går sammen med flokken og passer på dem. Det vil si at de er noe mindre førerorienterte og mer selvstendige, blant annet. Det er ikke fryktelig mange av dem i Norge, og de få jeg har møtt har hatt varierende gemytt, men det er lenge siden nå.
    • Ben snakk med jegere til høsten, og få legger av elg, hjort eller rådyr.  Til godbiter er det ofte billigere å kjøpe vanlig mat (ost, rent kjøtt osv.) og dele opp selv. Ellers er det en del oppskrifter på forumet her hvis du vil prøve å lage.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...