Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Sjekker den først hver gang, hehe. Men jeg selv skriver jo ikke nødvendigvis her før jeg møter opp, så da regner jeg ikke med at alle andre gjør det heller. Er jo ikke så farlig da, tar jo bare en tur langs ladestien i steden :)

  • Svar 392
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Æh, trodde jeg svarte på denne, men det gjorde jeg altså ikke! Uansett, jeg må høre litt med hvilke planer foreldrene mine har først, om jeg kan låne bil osv. Jeg tror kanskje jeg skal til Trondhe

Kan godt ta ettermiddagen for min del også

Halv 6 passer bra. Er det lys nedi parkeringshuset ved Rotvoll mon tro? Da kan vi jo være der.

Skrevet

Eh. Hvis noen lurte på hvorfor jeg ikke dukket opp, så er det fordi jeg var opptatt med å få hjelp til å få dyttet den de to metrene tilbake til parkeringsplassen, mens jeg hadde litt noia fordi den lukta brent og sannsynligvis ville eksplodere når som helst.

Nå har en mann sett på den. Den er helt fin, men liker ikke å bli startet uten å ha gassen og kløtsjen helt inne. Det var en kul trening, altså.

Skrevet

Eh. Hvis noen lurte på hvorfor jeg ikke dukket opp, så er det fordi jeg var opptatt med å få hjelp til å få dyttet den de to metrene tilbake til parkeringsplassen, mens jeg hadde litt noia fordi den lukta brent og sannsynligvis ville eksplodere når som helst.

Når man klipper bort det siste avsnittet og bare leser dette, så er det morsomt å bytte ut "den" med andre ord. "Rumpa" f.eks.

Skrevet

Når man klipper bort det siste avsnittet og bare leser dette, så er det morsomt å bytte ut "den" med andre ord. "Rumpa" f.eks.

Oi. Det var gøy! :D

Skrevet

Er det onsdager det trenes? Hvor trener dere? Egentlig kunne jeg tenkt meg et leketreff jeg. Midas har ikke lekt fritt med andre hunder på veldig lenge. Og vil helst ikke la han leke med de hundene vi trener oftest med..

Noen andre som vil leke?

Skrevet

Midas kan være litt mye i starten, men han er veldig snill og roer seg etterhvert.

Vi kan godt møtes på tirsdag eller mandag formiddag. I helgen skal vi på hytta og MH.

Skrevet

Midas kan være litt mye i starten, men han er veldig snill og roer seg etterhvert.

Vi kan godt møtes på tirsdag eller mandag formiddag. I helgen skal vi på hytta og MH.

Gjerne :ahappy:

Vi har ferie for tida for å pusse opp hus, så det passer egentlig når som helst.

Hvor pleier dere å trene? Vi blir nok med her snart ettersom jeg snart flytter til Trondheim. :)

Nå har jeg bare vært med én gang, men såvidt jeg vet møtes folk på parkeringsplassen til Statoil på Rotvoll :)

Skrevet

Vi møtes på øverste parkeringsplassen på rotvoll. Vi trener det vi vill, men det er jo lydighet det går i, vi tisper og hjelper hverandre og har fellesdekker og slik i ny og ned. Noen er der bare for ro-trening og jabbing også. Og de som vill avtaler lek med hundene sine. :)

Torsdag klokken 17 har vært tiden ja, men det ser visst ut som torsdager er travle dager for tiden...

Skrevet

Vi møtes på øverste parkeringsplassen på rotvoll. Vi trener det vi vill, men det er jo lydighet det går i, vi tisper og hjelper hverandre og har fellesdekker og slik i ny og ned. Noen er der bare for ro-trening og jabbing også. Og de som vill avtaler lek med hundene sine. :)

Torsdag klokken 17 har vært tiden ja, men det ser visst ut som torsdager er travle dager for tiden...

Nja, hvis dere driver å tisper vet jeg ikke om jeg vil komme :P

Klarte ikke å dy meg.. :)

Vi kan også trene på gresset der ved statoil. Der pleier vi å trene med trøndertollerne hvertfall, litt triveligere på gress.

Vi kan både torsdag og onsdag. Blir det noen som kommer denne uken?

Midas kan leke i morgen :)

Skrevet

Vi vil også gjerne være med å trene og/eller leke litt. Er det noe sted dere pleier å møtes eller? Og er det visse begrensninger på tidspunkt ol? Jeg er jo student og kan møtes når som helst. Så er det f.eks noen som kunne tenke seg å møtes halv 2 på kuhagen på mandag (10.10.11)?? :)

Har forresten en valp på 14 uker, så kan ikke leke så lenge av gangen :P Gjerne litt ro trening innimellom og :)

Skrevet

Blir det trening på torsdag?

Vi kan komme. Hva med å møtes på Rotvoll klokken seks?

Det blir tidlig mørkt nå, så vi kan nesten ikke drøye det til seinere.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Noen som skal på trening nå til uka? Og hvor og når i såfall? Vi vil gjerne være med og trene/sosialisere litt, evt trene passering om noen gidder og være behjelpelig :)

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Adressen er rotvoll alle. Husker ikke nr, men når du kjører inn den veien ligger statoil på venstre side. Kommer du til høgskolen har du kjørt for langt.

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...