Gå til innhold
Hundesonen.no

Trenger tips til kattefor!


Kristiin

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har tre katter, og vi har skiftet litt gjevnt mellom forskjellige typer royal canin, og noen andre merker. Men nå gjør det "utfall" på ene katten.

Hun røykter helt grusomt. Du kan børste i all evighet, men hun røyter fortsatt noe grusomt. Bare du "tar" i henne får du med deg hår.

Hun har litt matt pels med noe flass.

- Hun røyter mye.

- Flasser.

- Hun er korthåret med myk pels.

- Hun har også en veldig god appetitt og spiser veldig gjerne opp maten til de andre om de går.

- Hun er 1 år 6 april.

- Sterilisert (hunn katt da)

- Ute/innkatt. (men elsker varme da, kan ikke komme langt nok inni varmeoven i følge henne selv)

Tips til for? Dett må være foret ?

Skrevet

nå får kattefrøkna mi royal canin for, et litt sånn speisal for for hun er så flink til å ikke tygge men bare sluke maten rett ned. hun har hvert velfig fin i pelsen egentlig, men røytet ekstremt, det har hun gjort siden vi fikk henne. spurte veterinæren her om dagen om hun anbefalte meg noe mot det. hun foreslo lakseolje/ omega3. har nå brukt det i noen dager og merker veldig forandring i pelsen, hun røyter nesten ikke mere :aww: pluss at pelsen hennes er enda mere bløt og blank nå. brukte det hver dag for to uker siden, men det tror jeg ble for mye av det gode, så forrige uke fikk hun det 3 ganger og det var det beste :)

ville kanskje prøvd det på din også, da våres hørtes ganske like ut. men viktig at det er for katt/hund sa veterinæren min, enten kjøpt hos veterinær eller dyrebutikk.

Skrevet

Jeg er veldig fornøyd med Hills på min katt.. (Har brukt det på alle kattene mine :) )

Men jeg vil råde deg til å snakke med de i dyrebutikken evt, de har nok mange tips og råd ;) Og kalrer å finne det rette for deg og din katt.

Skrevet

Hvor ofte og hvor mye skal jeg bruke? :-)

det står bruksanvisning på min, på den vekta min er på så skal hun ha 2,5 mg, men står ikke noe om hvor ofte, dyrlegen sa at det måtte jeg prøve meg litt frem på avhengi av hvor mye hun trengte :) så for vår del holder det med 3 ganger i uka, en gang om dagen. heller det bare over maten hennes jeg. hun sa at hvis hun ikke ville spise maten da kunne jeg bruke sprøyte å sprøyte det inn i munnen hennes, men det smaker visst laks så de fleste liker det :D

min var også sånn at "halve katten" fulgte med bare du koste på henne, litt slitsomt igrunn, er mye bedre nå som sagt :ahappy:

Skrevet

Har du prøvd RC hair and skin? Jeg har jobbet i dyrebutikk og har hatt mange kunder med slike problemer og som har vært fornøyd etter å ha prøvd det.

Guest Gråtass
Skrevet

Har du prøvd RC hair and skin? Jeg har jobbet i dyrebutikk og har hatt mange kunder med slike problemer og som har vært fornøyd etter å ha prøvd det.

Jeg bruker det (bla) på min langhårede huskatt. Jeg er kjempefornøyd!

Skrevet

Har hørt med kattefolket også, fikk hairn and skin anbefalt der også. PLuss FISKEOLJE som tydeligvis skal være helt supert :ahappy:

JEg ville faktisk prøvd uten i første omgang ettersom hair and skin allerede er tilsatt ekstra fiskeolje.

Skrevet

Enig med Baby! Jeg ville også ha forsøkt hari & skin. Det er tilsatt ekstra omega 3 og 6 og skal ha et høyere innhold av det enn de andre fôrene til RC. :) Som Baby sier, jeg jobber også i dyrebutikk, er det mange kunder som har kommentert tilbake at den fungerer fint på katter med problemene du beskriver :)

Skrevet

Har en semilanghåret kastrert mons og han får Hills sammen med Vom og Hundemat + annet kjøtt og fisk når vi har det. Han er som oftes veldig fin i pelsen. I tillegg prøver vi å få gitt ham oljer (både vegetabilsk og fiskeolje) og egg.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...