Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

  • 4 weeks later...
Skrevet
Akkurat nå, Line skrev:

Vært mye julemat siden sist antar jeg :P 

Litt kanskje :P 

Akkurat nå, Line skrev:

I dag er det fiskegrateng laget på blomkål og lettsaltet torsk, med bacon på :ahappy: 

Nammm!!!! Her ble det stekt laks m ris, asparges, gulrot, agurk og litt pistasjenøtter :) Også creme fraiche selvsagt :aww: 

Skrevet
Just now, Siri said:

 Nammm!!!!

Det gjenstår å finne ut, den står i ovnen :P Men det blir godt med mat uansett tenker jeg, siden jeg ikke har spist enda i dag :lol: 

Quote

Her ble det stekt laks m ris, asparges, gulrot, agurk og litt pistasjenøtter :) Også creme fraiche selvsagt :aww: 

Pistasjenøtter og laks? Den var ny!

Skrevet
Akkurat nå, Line skrev:

Det gjenstår å finne ut, den står i ovnen :P Men det blir godt med mat uansett tenker jeg, siden jeg ikke har spist enda i dag :lol:

Blir helt sikkert godt :P Fiskegrateng er alltid godt, det :D 

Akkurat nå, Line skrev:

Pistasjenøtter og laks? Den var ny!

Man tager hva man haver liksom... :aww: Men det var gode smaker sammen. De er jo litt søte, de nøttene, og det passet greit inn faktisk :D 

Skrevet

Shepherds pie er laget av fårekjøtt, cottage pie av storfekjøtt, så hva skal man kalle dette da? Malt elgkjøtt, sopp og løk, med et lokk av sellerirotmos og ost. Forest pie? :P 
Det var i alle fall skikkelig digg!

26219248_10155318222811985_9491439558226

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...