Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet

Det er da godt det, om man lager det fra bunnen :drool: Og ikke bruker posesuppe :)

laget det fra bunnen, så det var godt, meeeen er liksom på "slankeren" pga ferietur så har spist MYE av det i det siste.... lei!

edit: bruker bare buljong, purre, løk, gullerøtter og poteter. Finnes det andre geniale ting man kan putte oppi den som gjør den bedre og kanskje litt mer variert?

Skrevet

laget det fra bunnen, så det var godt, meeeen er liksom på "slankeren" pga ferietur så har spist MYE av det i det siste.... lei!

edit: bruker bare buljong, purre, løk, gullerøtter og poteter. Finnes det andre geniale ting man kan putte oppi den som gjør den bedre og kanskje litt mer variert?

Jeg bruker poteter, gulrot, stangselleri, sellerirot og kålrot. Men det finnes jo masse man kan putte oppi. Jeg lager "ren" grønnsakssuppe da, uten kjøtt i. Det heter da tross alt GRØNNSAKssuppe :D

Skrevet

Jeg bruker poteter, gulrot, stangselleri, sellerirot og kålrot. Men det finnes jo masse man kan putte oppi. Jeg lager "ren" grønnsakssuppe da, uten kjøtt i. Det heter da tross alt GRØNNSAKssuppe :D

Ja, jeg har ikke kjøtt heller. Er litt hobby-veggis!

Takk for flere tips.

Jeg vokste opp i et grønnsaksløst hjem så kjenner ikke til så veldig mye grønnsaker (det er fakta!!). Jeg har bare måttet prøve meg frem i voksen alder, men kålrot liker jeg jo veldig godt! Sellerirot og stangselleri vet jeg ikke, men skal kjøpe inn og teste :)

Skrevet

Ja, jeg har ikke kjøtt heller. Er litt hobby-veggis!

Takk for flere tips.

Jeg vokste opp i et grønnsaksløst hjem så kjenner ikke til så veldig mye grønnsaker (det er fakta!). Jeg har bare måttet prøve meg frem i voksen alder, men kålrot liker jeg jo veldig godt! Sellerirot og stangselleri vet jeg ikke, men skal kjøpe inn og teste :)

Gjør det du :D Jeg synes selleriroten setter veldig god smak på suppen, uten at det blir for dominerende :)

  • Like 1
Skrevet (endret)

Idag blir det Thai take away fra Siam sin matvogn i Hov :D

Red: Og i morgen blir det en sånn Rema 1000 burger (ikke lettpåvirkelig i det hele tatt :P ) med pomes frites og løkringer :D Spent på hvordan pomes fritesen og løkringene blir i gassovn, tror jeg bruker overvarmen så ser jeg hvis de blir brent ihvertfall :P

Endret av Stine
Skrevet

edit: bruker bare buljong, purre, løk, gullerøtter og poteter. Finnes det andre geniale ting man kan putte oppi den som gjør den bedre og kanskje litt mer variert?

Jeg bruker også det du bruker + kålrot, evt brokkoli eller blomkål i tillegg :). Også synes jeg et er godt å smelte ost over etterpå (bare legger i noen osteskiver liksom). Jeg bruker også av og til å lage melboller å ha oppi - de smaker nesten litt som pasta (for øvrig kan du jo også ha i pasta for å drøye suppa litt, men det passer kanskje ikke så bra om du er på slanker'n :)).

Skrevet

Jeg bruker også det du bruker + kålrot, evt brokkoli eller blomkål i tillegg :). Også synes jeg et er godt å smelte ost over etterpå (bare legger i noen osteskiver liksom). Jeg bruker også av og til å lage melboller å ha oppi - de smaker nesten litt som pasta (for øvrig kan du jo også ha i pasta for å drøye suppa litt, men det passer kanskje ikke så bra om du er på slanker'n :)).

Namnamnam! Takk for tips! Aldri tenkt på brokkoli og blomkål i grønnsakssuppe, men hvorfor ikke :D !?!

  • Like 1
Guest Gråtass
Skrevet

Gaaaah hva skal jeg ha til middag i dag, har noe kyllingkjøtt som burde vært brukt opp, kanskje med litt ris, salat og en eller annen toro saus.. Ja sikkert bra det.

Skrevet

Gleder meg til middag: Stekt røkt julepølse med jordskokkpuré, surkål og tyttebærsyltetøy. :D

Edit: Skal visst på årsmøte hvor det blir servert pizza i dag. Da får det bli julepølse og jordskokk i morgen i stedet da!

Skrevet

I dag tror jeg ikke det blir middag, gidder ikke :P Hvis det blir middag så er jeg litt fysen på sei med poteter og gulrøtter :ahappy:

Men i går så spise jeg deilig mat! Kalkun med stekte poteter, smørdampet brokkoli og blomkål og tranebærsaus :drool: Det var godt det!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...