Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • 3 months later...
Skrevet

Kovu gikk på høyenergiforet deres en stund, og det gikk bra. Så prøvde vi å bytte til vanlig fôr, men han er tynn igjen, så da er det tilbake... men stadig Robur, både rimelig og levert rett på døra, og hundene trives på det, så da kan man ikke klage.

Skrevet
Kovu gikk på høyenergiforet deres en stund, og det gikk bra. Så prøvde vi å bytte til vanlig fôr, men han er tynn igjen, så da er det tilbake... men stadig Robur, både rimelig og levert rett på døra, og hundene trives på det, så da kan man ikke klage.

Kjøper du fra dyresjappa.no? :)

Jeg lurer på om jeg skal prøve Robur eller Meradog her. hehe

Skrevet

Kjøper du fra dyresjappa.no? :)

Jeg lurer på om jeg skal prøve Robur eller Meradog her. hehe

Dyresjappa ja. De leverer vel gjerne ikke i Molde... men tror Buddy har Robur?

Skrevet
Dyresjappa ja. De leverer vel gjerne ikke i Molde... men tror Buddy har Robur?

Buddy har ikke robur. De har eukanuba, hill's, labb(?) og rc :)

Dyresjappa sender til Molde(?), men det blir en del frakt da! hehe

Guest Jonna
Skrevet

Veldig fornøyd med Robur lam og ris til begge mine.

Høy energi blir for mye, så i perioder hvor jeg trenger litt mer energi på hundene så kjøper jeg en sekk proplan laks og gir 2/3 Robur og 1/3 laks.

Dette har vist seg å være en perfekt blanding for mine to.

Skrevet
Buddy har ikke robur. De har eukanuba, hill's, labb(?) og rc :)

Dyresjappa sender til Molde(?), men det blir en del frakt da! hehe

Står på nettsidene at de forhandler Bozita. Er de som har Robur, så er godt mulig de tar inn for en god kunde! Jeg lover å kjøpe til hundene der når vi er hjemme. :)

  • 2 years later...
Skrevet

Drar opp igjen denne jeg

Vi bruker Pro Plan men med endringer som kommer der så vurderer vi å bytte. Har lett tilgang til Robur, så tenkte å prøve når vi trenger mer for neste gang.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...