Gå til innhold
Hundesonen.no

Border Collien Eso


Ina

Recommended Posts

  • Svar 87
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Yeey, Ina og Eso :P

Flotte bilder av han, han er nydelig som alltid.. Sukk. Hvordan går det med dere?

Joda, her går alt bare supert! :P Begynner å få roen på det med å gå fint i bånd nå, så hånda mi er ikke helt revet av etter en spasertur i boligfeltet :(

Ellers gleder vi oss til sommeren, slippe all denne snøen. Det skal bli så godt å gå tur på kjølige sommerkvelder, trene lydighet på fotballbanen, slippe dyret på jordene og sånt :P

Skrevet

Fine fine Eso :P

Du må ta han med på hoppe trening så jeg får se han :P

Tenk det at jeg å du bor ca en halv time unna hverandre å ikke har sett hverandres hunder :P:(

Skrevet

Endelig la du ut bilder av Eso.. :P

Han er nydelig.. :( Hvor gammel er han nå?

Han blir ett år på mandagen (den 13. februar) :P

Skrevet

Juhu! I dag fyller Eso 1 år! :) Tiden har flydd, tenk at det er hele 10 mnd siden jeg fikk ham hjem :)

Eso når han kom hit:

Eso nå:

Skrevet

Eso er, helt seriøst, den fineste BC'en jeg har sett.. Han er virkelig flott! :)

Gratulerer så masse med daen Eso!!

Skrevet

Hvilket kamera har du? Det var utrolig bra bilder.. :D

Hehe, det er vel heller hvilket kamera pappa har.. :rolleyes: Jeg har ikke råd til et sånt speilrefleks kamera *ler* Men jeg er ikke helt sikker på hva det heter jeg, er ihvertfall Canon.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...