Gå til innhold
Hundesonen.no

Chewie (Berger la Motte's Marie Antoinette)


Morgaine

Recommended Posts

Skrevet

Navn: Berger la Motte's Marie Antoinette aka Chewie.

Født: 31.12.10 - Så hun kommer selvsagt aldri til å reagere på nyttårsraketter :ahappy:

Hun flytter til Bergen fra Svergie den 24 februar :D

Mor: KORAD SE LCH SE UCH LP ELIT Goblinwalley Nirvana "Bella"

bella.jpg"

Far: IPI 1 Multi CH INT. C.I.B C.I.E CH Ivanhoe "Hocky" Enfant par la Garrigue

Hockysitt.jpg

Planen er at lille Chewie blir å treffe både i utstilling- og lydighetsringen etter hvert, men nå skal det først og fremst bare nytes å få henne i hus for dette har vi ventet lenge på. :D

168364_1873774729759_1402910959_32211924_2672390_n.jpg

182785_1871271627183_1402910959_32207161_1918216_n.jpg

182265_1871271987192_1402910959_32207163_242930_n.jpg

166859_1863356429308_1402910959_32192647_3433322_n.jpg

168663_1859345409035_1402910959_32184800_6399232_n.jpg

  • Svar 51
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Grattis grattis!

Gleder meg til å se elleWilly bilder av henne når hun vokser til, for Babsen er jo dronning og ser sånn ut på bilder også *ler*

Guest Michellus
Skrevet

Herregud noe så nydelig da :ahappy:

Og mer perfekt navn går det ikke ann å få, Chewie passer liksom perfekt :D

Skrevet

Takker for gratulasjonene. :ahappy:

Vi får bare vente og se hvilket av navnene sine hun kommer til å leve opp til.:) Bare så lenge hun ikke bestemmer seg for å tolke navnet sitt bokstavlig talt så er jeg fornøyd. Vil gjerne ha noen få møbler igjen når valpetiden er over :D:D

Skrevet
168364_1873774729759_1402910959_32211924_2672390_n.jpg

*Fniser hysterisk*.

Gleder meg til å se elleWilly bilder av henne når hun vokser til, for Babsen er jo dronning og ser sånn ut på bilder også *ler*

Babsen ER Dronning - sånn er det bare. Hun oppfører seg stort sett sånn også, så vi ser fram til å få en arvtaker etter Willersen vi :ahappy:.

Vi får bare vente og se hvilket av navnene sine hun kommer til å leve opp til.:D Bare så lenge hun ikke bestemmer seg for å tolke navnet sitt bokstavlig talt så er jeg fornøyd. Vil gjerne ha noen få møbler igjen når valpetiden er over :D:D

Ingen av mine briarder har vært spesielt opptatt av å demontere møbler og andre ting - bare sånn småsvinn innimellom, og jeg har ikke hørt av andre at det har vært noe stort problem heller heldigvis!

Grattis med valp - håper du blir superfornøyd med henne, og at vi sees en og annen gang på utstillinger :).

Skrevet

*Fniser hysterisk*.

Ja det har komt en del kommentarer på det bilde på facebook ser jeg :D

Er fremdeles overbevist om at det ikke skal bli noe problem å lære henne å stå fint. Hun neier jo bare fint til fotografen som den lille damen hun er :ahappy::D

Ingen av mine briarder har vært spesielt opptatt av å demontere møbler og andre ting - bare sånn småsvinn innimellom, og jeg har ikke hørt av andre at det har vært noe stort problem heller heldigvis!

Nei har heller ikke hørt om noen som er så store på demontering men føler vi utfordrer sjebnen litt ved å kalle henne Chewie. :)

Skrevet

Takk for alle gratulasjonene :)

Jeg mener jo vi nå venter på å få verdens fineste valp hjem :)

Er ikke alle valper som kan skryte av å ha et navn med sin egen themesong :whistle:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Endelig en briard med passende navn :P Gratulerer, og lykke til med henne! Kult at moren er LP-champion, det er jo ikke hver dag man ser briarder i LP-ringen :D

Ja jeg tror det er mer vanlig i Svergie men her i Norge vet jeg kun om en briard som konkurrerer i lydighet. Men i teorien burde datteren klare det samme, men vi gjør det nok mye mye mye saktere :)

Nå er det kun to dager igjen til Chewie kommer hjem. Taxien til flyplassen plukker meg opp kl 4 om natten noe som ikke burde være et problem siden jeg tviler på jeg får sove noe særlig :P Så spent! :P

Skrevet

Da var det min første morgen med Chewie. Det hele føles surrealistisk. Har ventet så lenge på å få henne så nå er det en liten følelse av "men hva nå?" :ahappy: Tror ikke den føleksen varer så lenge riktignok. Hver gang jeg ser på henne blir det mer og mer virkelig. Jeg har faktisk en valp her ved siden av meg. :P Hun er bare en kjempe søt og flink liten valp som tok reisingen og bytte av hjem med en ro jeg ikke hadde turt å håpe på. Hun syns det er litt kjipt at katten ikke vil leke men hun bare tussler videre. I dag hadde hun et forsøk på å dele tyggebeinet sitt med pus...det var bare så søtt ;)

Skrevet
Ja jeg tror det er mer vanlig i Svergie men her i Norge vet jeg kun om en briard som konkurrerer i lydighet. Men i teorien burde datteren klare det samme, men vi gjør det nok mye mye mye saktere ;)

Det er dessverre ikke mange som gidder å konkurrere med sine briarder i verken lp eller bruks. Det har vel vært noe sånt som 3 LP-champions her til lands (to av dem eid av samme person), de andre har stort sett surret rundt i de lavere klassene. Innen bruks er det vel EN briard som har startet i A.

Da var det min første morgen med Chewie. Det hele føles surrealistisk. Har ventet så lenge på å få henne så nå er det en liten følelse av "men hva nå?" :ahappy: Tror ikke den føleksen varer så lenge riktignok. Hver gang jeg ser på henne blir det mer og mer virkelig. Jeg har faktisk en valp her ved siden av meg. :P Hun er bare en kjempe søt og flink liten valp som tok reisingen og bytte av hjem med en ro jeg ikke hadde turt å håpe på. Hun syns det er litt kjipt at katten ikke vil leke men hun bare tussler videre. I dag hadde hun et forsøk på å dele tyggebeinet sitt med pus...det var bare så søtt :P

Gratulerer så mye med valpen :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...