Gå til innhold
Hundesonen.no

Instruktør i Spor


Pingo

Recommended Posts

Skrevet

Kjenner noen av dere noen gode instruktører i spor?

Den lokale hundeklubben ønsker å arr. sporkurs for de som har trent spor fra før, og som trenger litt hjelp og inspirasjon videre.

Forslag til flinke og trivelige instruktører å kontakte?

Skrevet

Geir Larsen

John Bjørningstad

Trond Martinsen

Kruttlappen Hundeskole

Geir er vel en av mine favoritter innen spor. Nå har jeg aldri gått kurs hos han, men trent med han og jeg har hatt sykt mye utbytte av de treningene. Han tenker spor på en måte jeg liker, og jeg klarer å hente mye inspirasjon av han.

Skrevet

Som Nirm sier: Geir Larsen. Gikk et 4 eller 5 dagers kurs med ham som instruktør, og fikk enormt utbytte av det. Veldig dyktig instruktør :ahappy:

  • 2 months later...
Skrevet

Morten Egtvedt ... Okey?

Om dere ønsker gode sporkurs, ta kontakt med Østlies Hundesenter.

Har gått kurs med en av de nevnte instruktørene med ett år gammel hund som likte og kunne endel spor.

Etter endt kurs måtte vi tilbake til slepespor/nyinnlæring. Unghunden var utbrendt, jeg anbefaler aldri vedkommende til noen som instruktør.

I ettertid har jeg kun gått hos Inger Østlie og Per Arne Bakke. Flinke begge to :)

Skrevet

Morten Egtvedt ... Okey?

Om dere ønsker gode sporkurs, ta kontakt med Østlies Hundesenter.

Har gått kurs med en av de nevnte instruktørene med ett år gammel hund som likte og kunne endel spor.

Etter endt kurs måtte vi tilbake til slepespor/nyinnlæring. Unghunden var utbrendt, jeg anbefaler aldri vedkommende til noen som instruktør.

I ettertid har jeg kun gått hos Inger Østlie og Per Arne Bakke. Flinke begge to :)

Utbrendt? Ja det må jeg si, kan du fortelle litt mer om hvordan i all verden du klarte å få bikkja di utbrent på en helg med klikker? Jeg sier du jeg, for det er ditt ansvar at hunden takler å gå spor med klikker. Jeg er ingen klikkertante, men kjære vene, skylde på Egtvedt for at bikkja de ikke hadde god nok "kondisjon" (i hodet) til å takle den type trening synes jeg er for dumt.

Men som du sier, det er nok andre jeg ville valgt fremfor Morten som sporinstruktør. Blant annet en på forumet her ;)

Skrevet

Jan Erik Haugen og Mona Andersen har hatt sporkurs for pinscherklubben som fikk mye skryt. Jeg var ikke der, men gubben og Kovu stortrivdes og lærte masse. De har tre kurs i vår som jeg tror alle er fulltegnet (de satte opp ekstra kurs pga. etterspørsel). Så noe må det jo være de gjør riktig.

[email protected]

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...